Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υποστήριξη ενός συνάδελφου μηχανικού σε διεθνή διαγωνισμό σχεδίασης αυτοκινήτου.


delta_delta

Recommended Posts

Μην τα ξαναλέμε... και εμφανιστεί ο άλλος με spectrum ή Univac!!!  :D  :smile:  

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά από το να συμπληρώνεις ολόκληρη φόρμα με τα στοιχεία σου..δεν είναι πολύ πιο απλό ένα like ?

 

Και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με το fb κάποιων. Εργαλείο είναι και μάλιστα πολύ χρήσιμο. Από το να επικοινωνείς για την δουλειά σου μέχρι και να κάνεις μαρκετινγκ για την δουλειά σου. Αν θες να καείς με αυτό είναι δικό σου πρόβλημα.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μάϊστα ένα λάϊκ

 

Πιθανολογώ φυσικά ότι εννοείς το μη κόλλημα ορισμένων με το φάτσα μπουκ για να ακριβολογούμε.

 

 

Επί της ουσίας όμως του θέματος, ναι όμορφη και καλή δουλειά και φαίνεται να είναι υψηλού επαγγελματικού επιπέδου….

Ειλικρινά καλή επιτυχία, κρίμα που κι εγώ δεν έχω κόλλημα με τα λάϊκ 

Link to comment
Share on other sites

ποιο το κακό να ανέβαζε  από εδώ την όλη προσπάθεια  κ να ζητούσε την ψήφο μέσω του michanikos?  από εμένα θα είχε το + αν μη τι άλλο  , αλλά δεν έχω  φατσα μπουκ  

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο εργαλείο....το έχουν τα πιστιρίκια που προσπαθούν να βρουν γκόμενα μέσα από ατάκες που έξω ούτε θα πλησιάζανε στα 100μ. Κανένας δεν παίρνει τη δουλειά σου σοβαρά, μέσω φασεμπουκι. Σε λίγο θα πρέπει να ποστάρουμε φωτο της δουλειάς στο instagram να μετράμε τα like.... Άλλη σαχλαμάρα και αυτό...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά από το να συμπληρώνεις ολόκληρη φόρμα με τα στοιχεία σου..δεν είναι πολύ πιο απλό ένα like ?

 

Και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με το fb κάποιων. Εργαλείο είναι και μάλιστα πολύ χρήσιμο. Από το να επικοινωνείς για την δουλειά σου μέχρι και να κάνεις μαρκετινγκ για την δουλειά σου. Αν θες να καείς με αυτό είναι δικό σου πρόβλημα.

 

Συνάδελφε εδώ δεν μιλάμε ούτε για μάρκετινγκ ούτε διαφήμηση της ιστοσελίδας σου ούτε για αναζήτηση φίλων για chatting χαβαλέ κτλ. Μιλάμε για έναν διαγωνισμό και προσωπικά τέτοιου είδους διαγωνισμό δεν τον θεωρώ σοβαρό παρόλο που με διαβεβαίωσε ο συνάδελφος οτι μιλάμε για ψήφους με τάξη μεγέθους μερικές χιλιάδες οπότε και με 1-2-3 fake accounts δεν καταφέρνεις κάτι.

 

Επειδή όμως έχω δεί και άλλου τύπου τέτοιους διαγωνισμούς μέσω fb με μερικές δεκάδες - εκατοντάδες ψήφους, εκεί μπορεί να παιχτεί λαμογιά και διάφορα βρώμικα πράγματα. Επίσης ένας που έχει profile με 200 φίλους είχε ανταγωνιστικό πλεονέκτημα με έναν όπως εμένα που έχω 50 φίλους, γιατί θα τους καλεί με αυτόματο μήνυμα να κλικάρουν στον διαγωνισμό. Ας μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας λοιπόν, το fb όπως είπε ο ikaros μόνο για ποζεριές και γκομενιλίκια για τους πιτσιρικάδες είναι. Μερικοί κάνουν και σελίδα της επιχείρησής τους, αλλά αν δεν μιλάμε για εστιατόριο-καφετέρια-φαγάδικο που έχει μια Α φήμη σε ένα μέρος δεν έχεις ελπίδα να αποκτήσεις πελατεία από εκεί, οπότε τζάμπα κόπος και σελίδα μόνο για το θεαθήναι.....

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι!

 

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρων που δείχνετε ως προς την δουλειά του συναδέλφου.

 

 

ποιο το κακό να ανέβαζε  από εδώ την όλη προσπάθεια  κ να ζητούσε την ψήφο μέσω του michanikos?  από εμένα θα είχε το + αν μη τι άλλο  , αλλά δεν έχω  φατσα μπουκ  

 

Στην ουσία αυτό κάνει. Λόγω του ότι είναι πολύ καλός μου φίλος και συνάδελφος, πήρα την πρωτοβουλία (αφού τον ρώτησα πρώτα) να το βοηθήσω μέσω του michanikos.gr Έτσι ανέβασα την δουλειά του ώστε να μπορεί να κριθεί.

 

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα του διαγωνισμού. Αύριο τελειώνει. Όποιος θέλει, του αρέσει το σχέδιο και έχει λογαριασμό στο facebook ας του ρίξει μια ψήφο (Like) και γενικά όποιος μπορεί ας το διαδώσει.

 

Παραθέτω ξανά το link:

 

http://vencer.nl/contest/view/303

 

Όπου μπαίνεις και στα δεξιά κάνεις Like...

Edited by delta_delta
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε παιδιά και ο καθένας ας κάνει ό,τι νομίζει. Νομίζω παρεξηγείτε κάποια πράγματα με το φ/β και προφανώς δεν μπορώ να σας πείσω. Φυσικά δεν μιλάω για το προσωπικό φ/β του καθενός. Φυσικά μιλάω για επαγγελματική σελίδα και όχι το προσωπικό προφίλ. 

 

Αλλά είστε τόσο φανατισμένοι κάποιοι που μου βάλατε και -1 επειδή είπα τη γνώμη μου !

Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός σήμερα τελείωσε και ο συνάδελφος τερμάτισε τελικά στην 3η θέση. Τώρα η εταιρεία θα εξετάσει προσεκτικά τις 3 τελικές υποψηφιότητες για το εάν πληρούν όλα τα κριτήρια και η τελική κατάταξη θα ανακοινωθεί στα μέσα του Ιανουαρίου που έρχεται.

 

Ένα μεγάλο συγχαρητήρια από πλευράς μου, πάντα τέτοιες επιτυχίες και εις ανώτερα!!!

 

Θα ήθελα να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου στην ομάδα του michanikos.gr για την άδεια ώστε να αναρτήσω την είδηση αλλά και σε όσους υποστήριξαν την συμμετοχή αυτή.

 

Στο link που ακολουθεί είναι η επίσημη ανακοίνωση της εταιρείας για την τελική 3άδα: http://vencer.nl/en/vencer-design-contest-top-three/

Edited by delta_delta
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.