Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναλυτής καυσαερίων (για φύλλο ελέγχου λέβητα)


sdim

Recommended Posts

Έχετε υπ'όψιν μοντέλα και τιμές για αναλυτές καυσαερίων;

 

Όσοι έχετε έναν, τι μοντέλο πήρατε , πόσο περίπου κοστίζει και τι πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορείς να πάρεις μια γεύση από εδώ

 

http://www.ban.gr/product.php?products_id=359&sess=191434a9398eaa5938265387456e280a

 

Φθηνότερος 400-500 ευρώ, ακριβότερος εώς και 3000 ευρώ.....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάρει αναλυτή;

Κατά την γνώμη σου ποιες θεωρείς απαραίτητες μετρήσεις που θα πρέπει να μπορεί να κάνει το όργανο;

Δεν ρωτάω μόνο για τις απαραίτητες από τον νόμο αλλά και επιπλέον μετρήσεις που είναι χρήσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει τέτοιο μετρητή, αλλά έψαξα στο ίντερνετ μιας και ρώτησες και βρήκα διάφορα μοντέλα και τιμές σε εκείνη την ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

επανερχομαι στο θεμα ... αν και στο προσφατο ΠΕΑ το παρεβλεψα ..δεν εχω σκοπο να το παραβλεπω στις επομενες .. αυτο που ρωταω ειναι αν ειναι απαραιτητο για το φυλλο ελεγχου λεβητα η μετρηση NOx ; 

για τον βαθμο αποδοσης δεν ειναι ειναι αλλα δεν θυμαμε αν το ζητάνε στην επιθεώρηση λεβήτων ..

η καρτα ελεγχου καυσαεριων στα ιχ ειναι η μεγιστη 10 ευρω στους λεβητες τι να ζητησεις ;;; κανα 20 αρικο ειναι καλα ;; 

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο φιλε ... αρε παμε σε ποιο ακριβο οργανο ... τωρα πως θα λειτουργησει αυτο στην αγορα ;; ειναι ενα ερωτημα που δεν νομιζω να νοιαζει κανεναν ... ενα λογικο κοστος ετσι οπως το βλεπω εγω ειναι 30 με 40 ευρω αλλα αν ειναι για ενα ΠΕΑ που το χτυπας με 50 και 60 ευρω πως θα τους πει για ενα ακομα επιπλεον κοστος ;; 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος - ας με διορθώσουν οι συνάδελφοι που μελέτησαν διεξοδικά τις νέες ΤΟΤΕΕ - υπάρχει πλέον ρητή πρόβλεψη που αντιμετωπίζει την έλλειψη Φύλλου Ελέγχου Καυσαερίων, χωρίς ο επιθεωρητής να "παρανομεί" κατά την σύνταξη του ΠΕΑ, όταν αυτό δεν υπάρχει. 

Edited by nikmmech
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.