Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωποκράτηση Μηχανικών για οφειλές προς ΤΣΜΕΔΕ προτείνει ο Σελλιανάκης


avgoust

Recommended Posts

έλα εντάξει μας κάνουν πλάκα δεν είναι δυνατόν να ειπώθηκε κάτι τέτοιο.....

 

Προσωπικά δεν χρωστάω ούτε εγώ ούτε η γυναίκα μου που δεν εργάζεται αλλά αν τολμήσουν να πάνε να το περάσουν θα πέσει ξύλο.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

αλλά αν τολμήσουν να πάνε να το περάσουν θα πέσει ξύλο

 

Δε νομίζω να ανοίξει ούτε ρουθούνι. Έχει καλλιεργηθεί χρόνια τώρα η κουλτούρα του ωχαδερφισμού, του ραγιαδισμού και του "ο καθένας να κοιτάει την πάρτη του".

Με αφορμή την κρίση έχουν περάσει ένα σωρό μέτρα και δεν κινείται φύλλο...

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ανοίξει ούτε ρουθούνι. Έχει καλλιεργηθεί χρόνια τώρα η κουλτούρα του ωχαδερφισμού, του ραγιαδισμού και του "ο καθένας να κοιτάει την πάρτη του".

Με αφορμή την κρίση έχουν περάσει ένα σωρό μέτρα και δεν κινείται φύλλο...

ετσι  ελεγε  και  η   αριστοκρατια   λιγο  πριν  την  γαλλικη  επανασταση  !!!  τους  εχουμε  εκπαιδευσει  .................

θα  μου  πεις  καμμια  ομοιοτης  αλλα  τα  μετρα   που  εχουν  περασει  τωρα  αρχιζουν  να 

μαγκωνουν  τους  πολιτες  ,  η  εξαθλιωση  μεγαλωνει  και  η  Ε.Ε  μοιραζει  τροφιμα  σε  αστεγους 

ενω  με  τις  πιο  ευνοικες  εκτιμησεις  120  εκτα   πλησιαζουν   το  οριο  της  φτωχειας 

εντος   2013  στην Ε.Ε  . δεν  ειναι  αμελητεο  νουμερο  ,  μια  σπιθα  στον  γερικο  αχυρωνα 

και  θα  γινει  της  βαγδατης ..................

Edited by loser
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερος επαγγελματίας είμαι και κάνω δήλωση πολύ μικρή επειδή δουλειές δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα. 

Ας κοιτούν την φορολογική ενημερότητα και αν κρίνουν ότι ένας μηχανικός με εισοδήματα άνω των 25000 ευρώ δεν έχει να πληρώσει το συζητάμε.

Αλλά εγώ με εισόδημα πχ 2000 ευρώ το χρόνο μεικτά από που να βρω να τα πληρώσω; Δεν πρέπει να φάω να καλύψω τις βασικές μου ανάγκες; Και ένα οικόπεδο που έχουμε λίγο πολύ όλοι νομίζουν ότι αγοράζει κανείς για να το πουλήσεις; Ας τα πάρουν όλα. Την ψυχή μας δεν θα την πάρουν.

Θεωρώ θέλουν όλους να μας μπουζουριάσουν, να μην ασκούμε το εκλογικό μας δικαίωμα για να ψηφίζουν οι βολεμένοι του συστήματος. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό που μας λένε είναι το εξής:

 

Σας το είπαμε με αυξήσεις εισφορών , δε χαμπαριάσατε...

Σας το λέμε κάθε μέρα με την ανεργία δεν καταλαβαινετε τίποτα...

Σας το λέμε με τους τραγικούς διακανονισμούς που εμφανίζουμε αλλά εσείς συνεχίζετε και έχετε ΑΜ ΤΕΕ...

Τι άλλο να κάνουμε πια? Μόνο οι μεγαλοπορτοφολάδες θα ανήκουν πλέον στην "αφρόκρεμα" μη χ@@ω του ΤΕΕ.

Οι υπόλοιποι... τι κρίμα σπουδάσατε μηχανικοί... είστε οι πιο αδύναμοι κρίκοι...

 

Εγω αυτό που εισπράττω από ΤΕΕ,ΤΣΜΕΔΕ,ΕΤΑΑ και όποιον άλλον...είναι το "ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΟΥ επιτέλους από τα μητρώα μας"...

και αυτό με βλέπω να κάνω... 

Ε αει ^#$^^@#^*$*%$*@$ επιτέλους...

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

έλα εντάξει μας κάνουν πλάκα δεν είναι δυνατόν να ειπώθηκε κάτι τέτοιο.....

 

Προσωπικά δεν χρωστάω ούτε εγώ ούτε η γυναίκα μου που δεν εργάζεται αλλά αν τολμήσουν να πάνε να το περάσουν θα πέσει ξύλο.

θα πέσει ξύλο ;  ρουθούνι δεν θα ανοίξει συνάδελφε ...

ουτε σε πορεία δεν θα κατεβούμε ... εδω θα είμαστε .... θα τα δεις !

ο κλάδος μας εχει περιέλθει σε βαθιά μ@λ@κινση ....

τα αποτέλεσματα των επιλογών μας (εκλογες) ειναι ακόμα φρέσκα ...

 

Link to comment
Share on other sites

Χρωστάω κοντά 6Κ λόγω του ότι δεν δουλεύω....Τα 2 τελευταία εκκαθαριστικά μου είναι μηδενικά...Και έρχεται ο καραγκιόζης να μας πει για δέσμευση περιουσιών κτλ σαχλαμάρες..

Προσωπικά δεν έχω τίποτα στο όνομά μου, ούτε καν το αμάξι και χρησιμοποιώ λογαριασμό της κοπέλας μου και των δικών μου...Με λίγα λόγια φαντομάς...

Αλλά ακόμη και έτσι αν κινήσουν διαδικασίες θα πέσει πολύ ξύλο κυριολεκτώ σε αυτό που λέω....Η ανέχεια μετατρέπει τον άνθρωπο πολλές φορές σε επικίνδυνο ον.

Αν είναι να πάω μέσα θα το ευχαριστηθώ τουλάχιστον. 

Εχουμε ένα ρητό στους συνδέσμους "Αν δεν σε σέβονται καλύτερα να σε φοβούνται" Ελάτε ρε κουφάλες!!!!

  • Upvote 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν θα έχουμε να χάσουμε τίποτα πιά, τότε ναι, πιστεύω θα ανοίξει ρουθούνι.

Μέχρι τότε όμως αράξτε, δεν τρέχει τίποτα, χαλλλλλαααρά....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.