Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

παιδιά συμπλήρωσα μια προκαταβολή φόρου για 4178 και μου ζητάει αξία έργου (προυπολογισμό) για να ολοκληρώσει , στο συστημα αμοιβών με επιλογή εργασία με ημερομίσθια κλπ δεν έχει προυπολ. τι συμπληρώνω ;

Link to comment
Share on other sites

0, Μηδέν, zero....

ή αν δεν το πάρει το ίδιο με το ποσό της αμοιβής

στα χειρόγραφα έτσι μου το διορθώνανε στη ΔΟΥ γιατί αλλιώς δεν τους το έπαιρνε το σύστημα λέει

(όπως και στα "σκέτα" τοπογραφικά)

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Αξία έργου = 0,01 ευρώ.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από φορολογικό μια άδεια. Χτες το βράδυ έβγαλα την ταυτότητα πληρωμής από το σύστημα και έκανα την πληρωμή μέσω internet banking της Εθνικής. Σαν παραστατικό, είχα αποφασίσει να δώσω στην υπάλληλο την ταυτότητα πληρωμής και την απόδειξη που βγάζει το σύστημα της Εθνικής και ο Θεός βοηθός...Τελικά τα δέχτηκε μια χαρά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προέκυψε ανάγκη να κόψω μια απυ για ένα τοπογραφικό με ημ/νια του προηγουμενο τριμήνου.

 

Ρωτησα στην εφορία περί ΦΕΜ και μου είπαν πως δεν εχει προθεσμία, οποότε μπορώ να το υποβάλλω όποτε θελω ηλεκτρονικά.

 

Ομως, δεν έχω κάνει/τυπώσει τη κατάθεση αμοιβής (επειδή δεν εχει προχωρήσει ο συνάδελφος ΠΜ την αδεια). Εγώ όμως έχω πάρει ήδη τα χρήματα μου. Επειδη το ποσό είναι μικρό, κοντά στα 600ε, ούτως ή άλλως δεν ειμαι υποχρεωμένος να το κάνω μέσω τραπέζης, σωστά;

Απλά να επισυνάψω την εντολή πληρωμής του ΤΕΕ μαζί; θα υπάρχει πρόβλημα το οτι η ΑΠΥ θα'ναι 24/12/2013 και η εντολή πληρωμής 25/01/2014 πχ;

 

Ξερω, μισοφτοπικ είμαι αλλά ζητώ συγνώμμη. Ειμαι βιαστικός μιας και δευτέρα ειναι η τελευταία μέρα για το ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.