Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


GEORGE MICHEAL

Recommended Posts

Συγνωμη συναδελφε, αλλα αυτο δεν ειναι φρεσκο, το κουβεντιαζουμε τωρα 20 μερες.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρουν εκ των υστέρων τα ....αυτονόητα, τα οποία έπρεπε να προηγηθούν της έναρξης της διαδικασίας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι φρέσκο (εξού και η ημερομηνία) γιατί εμείς συζητάμε, και λέμε τίς λογικές απόψεις μας σε έναν συνεχή παραλογισμό. Είναι φρέσκο γιατί δεν νομίζω μετά από αυτό όταν κανείς πάει στίς εφορίες π.χ θα υπάρχουν εφορίες που θα παραλαμβάνουν φεμ όπως έκαναν μέχρι σήμερα. Αρα είναι η επισημοποίηση αυτών που συζητάμε. Αλλιως θα μέναμε και με τα σχέδια νόμων και δεν θα αναφέραμε τούς νόμους (αν δεν είχαν αλλαγές) όταν ψηφίζονται ώς νέους.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από προσπάθειες, κατάφερα να βγάλω γραμμή στο taxis. Πλήρωσα ΦΕΜ από τις 9/1 και ακόμα φαίνεται ότι χρωστάω. Μάλιστα 10/1 η τοπική ΔΟΥ μου απέστειλε γράμμα, την ατομική ειδοποίηση χρεών(!!), για το ποσό του ΦΕΜ.

 

Από τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους, μου ανέφεραν πως γνωρίζουν το πρόβλημα καθώς τους τηλεφώνησαν αρκετοί συνάδερφοι. Θα προσπαθήσουν να ενημερώνεται το σύστημα κάθε 2-3 εργάσιμες ημέρες. Μέχρι τότε θα υπάρχουν καθυστερήσεις σε αρκετούς. Οπότε υπομονή....Παλιά περιμέναμε στις ουρές, τώρα θα περιμένουμε να ενημερώνεται το σύστημα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα υπεβαλα το πρωτο μου ηλεκτρονικο ΦΕΜ. Συμβαινει το εξης παραδοξο. Εκτυπωσα την ταυτοτητα πληρωμης και πηγα στην τραπεζα και το πληρωσα αμεσα. Οταν επεστρεψα στο γραφειο μπηκα να τσεκαρω στο συστημα. Δεν περιμενα φυσικα να δω οτι θα εχει ενημερωθει μετα απο ολα αυτα που διαβασα απο εσας εδω. Αλλα το ασχημο ειναι οτι ξαφνικα ειδα να φαινονται στο συστημα 2 υποβολες αντι για μια που ειχα κανει! Με τα ιδια ακριβως στοιχεια. Η μια ανεφερε σαν πηγη το taxisnet και φαινεται σε εκκρεμοτητα και η αλλη ανεφερε σαν πηγη το taxis και φαινοταν πληρωμενη...(?!?!) Προσπαθω να βγαλω γραμμη στο σχετικο τηλεφωνο αλλα το βλεπω λιγακι χλωμο. Εχει κανεις καμια αντιστοιχη εμπειρια? Με βλεπω αυριο στην αρμοδια ΔΟΥ... 

Edited by mgm
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που το είδα και νόμιζα ότι είχαμε προθεσμία 2 ημερών.

Πλήρωσα μετά από 2 ημέρες  και μου  έβαλαν πρόστιμο υπερημερίας 0,30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στις δηλώσεις ΦΕΜ που υποβάλλονται πλέον στο taxisnet σημειώνουμε κάπου αριθμό παραστατικού παροχής υπηρεσιών; 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικώς δεν πρόκειται να πληρώσω άλλα ΦΕΜ τώρα (εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων). 

Θα τα μαζεύω όλα και θα τα πληρώσω στις 27.12.2014.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.