Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


GEORGE MICHEAL

Recommended Posts

Με τις παρακάτω αλλαγές στα ταμεία των εφοριών με το e- παράβολο , θα συμπεριλάβει και ΦΕΜ , κρατήσεις άμεσα  ; Για να χαρώ που θα κόψω τα χιλιόμετρα από Κάρυστο - Κύμη για πληρωμή ακόμα και 5 ευρώ 

 

http://www.michanikos-online.gr/news.php?aID=11114

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι!!

Προσωπικα πληρωνω τα ΦΕΜ 1-2 φορες το χρονο, εκτος και να ειναι κατι επειγον (πχ αμοιβες μελετων - επιβλεψεων ΟΑ)

(Ιουνιου και Δεκεμβριο)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στην εφορία για πληρωμή ΦΕΜ σε αμοιβή για τον 4178, δεν μου επέτρεψαν να πληρώσω γιατί αλλάζει πλέον ο τρόπος πληρωμής μέσω taxisnet κτλ. Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο θα πληρώνουμε εφεξής?

Link to comment
Share on other sites

Να  ένα ευχάριστο νέο Ας αναζητήσουμε λοιπόν τις επόμενες μέρες τις λεπτομέρειες με ενημέρωση των συναδέλφων 

 

 

Σου εχω κανει 100 φορες την παρατηρηση, σε εχω παρακαλεσει και μεσω πμ.

ΜΗΝ χρησιμοποιεις το κουμπι "παραθεση"!!!!

Υπαρχει text editor στο τελος της σελιδας.

 

terry

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Εγω βρισκω μονο αυτο

 

https://www1.gsis.gr/sgsisapps/eparavolo/public/create.htm

 

Αφορα μονο παραβολα του Υπ. Μεταφορων.

 

 

ΥΓ. Για αλλη μια φορα δεν ξερουν τι τους γινεται, νομιζω!!

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είναι κακό να πληρώνεις ΦΕΜ για τις δουλειές που κάνεις, με την έννοια ότι μετριάζει λίγο την λυπητερή στο εκκαθαριστικό σου κι ειδικά τώρα με το 26%.

 

Ο κύριος λόγος που δεν τον πληρώνω ούτε σε ΠΕΑ, ούτε σε αυθαίρετα δεν είναι απλά μόνο γιατί δεν απαιτείται αλλά γιατί δεν γουστάρω να στήνομαι, να ιδρώνω, να ξεφυσάω

 

με τις ώρες και να βρίσκομαι στο έλεος ενός (ως επι τω πλείστω) αγενέστατου, αργόσχολου υπαλλήλου της ΔΟΥ.

 

 

Με ηλεκτρονική κατάθεση του ΦΕΜ, το πιο πιθανόν να τον πληρώνω κατευθείαν με το που κόβω την ΑΠΥ.

 

 

Όσο για το 15 του έπομενου μηνός όλοι οι υπάλληλοι της εφορίας έχουν πλήρη άγνοια, αφού μπερδεύουν την παρακράτηση φόρου με τον προκαταβλητέο φόρο ΦΕΜ

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.