Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ποιό πρόγραμμα για στατικά (ΚΑΝ.ΕΠΕ.);


pirsogiannis

Recommended Posts

κι επίσης πες μας αν θελεις τί σου ζητάνε από την ace hellas για κανεπε στο scada pro :mrgreen:

sorry για το off topic αλλά δεν κρατήθηκα! :smile:

Edited by Engineer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Αν θυμάμαι καλά, το SCADA-PRO με ΚΑΝ.ΕΠΕ. μου κόστισε κάτι της τάξης των 1.300€. Εντάξει, οι τύποι είναι κομματάκι φαρμακείο. Δεν ξέρω δηλαδή πόσο κάνουν τα άλλα software, αλλά στη φάση που είμαστε, θα έπρεπε να κάνουν και λίγο σκόντο.

 

 

Η τιμη του ΦΕΣΠΑ με pushover και ΚΑΝΕΠΕ ειναι κοντα στις 7300Ε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με τις υγειες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε...!! Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές επιλογές για κάποιον που θέλει να κάνει εύκολα και γρήγορα την δουλειά του. Το ΦΕΣΠΑ έχει μεγάλο κόστος υποστήριξης από πλευράς της εταιρείας και αν δεις έχει πολλά άτομα σε αντίθεση με άλλες εταιρείες που είναι τρεις και ο κούκος.

 

Άλλες επιλογές ποιες είναι ? SCADA, 3dr ?

 

Φαντάζομαι περιλαμβάνεις το ΦΠΑ ?

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν μπορεί να είναι το ίδιο πάντως. Μιλάμε για μία εταιρεία που κάνει πρόγραμμα αμοιβών. Ούτε που την ξέρω. Το ΦΕΣΠΑ έχει μεγάλη ιστορία και πολλοί το προτείνουν. Καθηγητές κ.α. Δεν μπορεί όλοι να είναι "μιλημένοι".

Link to comment
Share on other sites

Τι να διαβάσω...όλα τα προγράμματα λένε ότι τα κάνουν όλα. Τι να πω. Δεν είμαι αρνητικός. Απλά συγκρίνω την φήμη του ενός και του άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Για το Scada δεν παίζει να είναι 1300 όλο το πρόγραμμα+ΚΑΝΕΠΕ....προφανώς εννοεί την προσθήκη ΚΑΝΕΠΕ μόνο...

Αλλά ας μην συνεχίζουμε μια οφφ τοπικ κουβέντα. Υπάρχουν θέματα σχετικά με λογισμικά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η προσθήκη του ΚΑΝ.ΕΠΕ. μόνο, δεδομένου ότι είχα το αρχικό scadaFW το οποίο αναβάθμισα στο SCADApro με 1700€ (πλέον ΦΠΑ εννοείται). Πάντως κι εμένα όταν ξεκίνησα να το δουλεύω καθηγητής μου το είχε προτείνει και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη -για λογισμικό της αγοράς τουλάχιστον. Ας αφήσουμε το  off topic όπως σωστά λέει ο Γιάννης όμως.

Εγώ αυτό που ήθελα να πω από την αρχή είναι πως οι υπάλληλοι τις ΥΔΟΜ βρήκαν έναν ακόμη τρόπο να μας ταλαιπωρούν με τις διάφορες ερμηνείες των νόμων. Είναι και ο ΚΑΝ.ΕΠΕ. λίγο χαοτικός, ήρθε και έδεσε το πράγμα.  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.