Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ηλεκτρονικά η κατάθεση μισθωτηρίων συμβολαίων


glaps

Recommended Posts

edit

 

Συγνώμη λάθος...  απλά το ακούω πολλές φορές τώρα τελευταία αυτό που "διάβασα μόνο εγώ" (ίσως και λόγω εκλογών) και αντέδρασα 

Edited by zio7
Link to comment
Share on other sites

Ζιο7 σε πείραξε η τριάρα, κάνε ζουμ στην πρόταση... :mrgreen:

 

Και εγώ βλαχάκος είμαι και εσύ από ότι κατάλαβα, και ο otto οπότε όλα καλά.... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο με τα ΠΕΑ αλλά που αφορά την ηλεκτρονική κατάθεση μισθωτηρίου συμβολαίου. Αν ο ενοικιαστής θελήσει να φύγει πριν τελειώσει ο συμφωνημένος χρόνος ενοικίασης του σπιτιού, υπάρχουν κάποιες επιπτώσεις για τον ίδιο ή απλά θα πρέπει ο ιδιοκτήτης να μεταβάλλει την ηλεκτρονική δήλωση που έχει κάνει και μετά ο ενοικιαστής να την αποδεχτεί με τους δικούς του κλειδαρίθμους? Ρώτησα κι έμαθα κάποια πράγματα απλά θέλω να το επιβεβαιώσω αν γνωρίζει κανείς.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον γνωρίζει κι απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, κατα την ηλεκτρονικη υποβολη μισθωτηριου συμβολαιου, ο ενοικιαστης κανει καποια ενεργεια αποδοχης?

Δε νομιζω

Η καταχωρηση γινεται μονομερως απο τον ιδιοκτητη η τους συνιδιοκτητες αν υοαρχουν πολλοι

Αν δεν υπαρχει καποια γραπτη στο μισθωτηριο ρητρα διακοπης της μισθωσης νωριτερα απο την ημερομηνια ληξης, τοτε δεν υπαρχει η παραμικρη επιπτωση.

Αλλιως, δια της δικαστικης οδου λυνονται οι οποιες διαφορες...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

εάν κάποιος επιθυμεί να εκδόσει Π.Ε.Α. αλλά υποβάλλει ηλεκτρονικά το μισθωτήριο πριν εκδοθεί το Π.Ε.Α., υπάρχει η δυνατότητα να το καταχωρήσει μεταγενέστερα ; 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.