Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κακοδιαχείριση αέρος-εδάφους για 420.000 αεροφωτογραφίες


Engineer

Recommended Posts

Η μετάβαση από Κτηματολόγιο ΑΕ + ΟΚΧΕ ΑΕ σε ΕΚΧΑ ΑΕ υποτίθεται ότι τα είχε λάβει όλα υπόψη. Οι υπάλληλοι του ΟΚΧΕ - όλοι τους υπάλληλοι του ΥΠΕΚΑ σε απόσπαση (ή διάθεση, δεν ξέρω) - ήταν στην θέση τους ακόμα και μετά την έκδοση του ΦΕΚ. Φαινόταν ότι δεν θα άλλαζε τίποτε απολύτως, ούτε καν τα γραφεία, μιλάμε για το ίδιο κτίριο άλλωστε. Υποτίθεται ότι περιμέναμε απλά ένα νέο ΑΦΜ, ενώ για τους υπαλλήλους αυτό που ξέρανε μέχρι τελευταία στιγμή ήταν ότι, αυτόματα, θα γινόταν «επιστροφή» στο ΥΠΕΚΑ και νέα απόσπαση (ή διάθεση) στην ΕΚΧΑ. Εν μία νυχτί.

 

Αλλά, ΒΓΗΚΑΝ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα τέτοιο θέλω να σου πω για πότε παίρνω αεροφωτογραφίες για το Νομό μου...

Απλά είναι λίγο ακριβούτσικο... :)

τέλειο είναι αλλά δεν βγάζει Α/Φ του παρελθόντος..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βρει κάποιος τι ακριβώς παίζει με την "περιουσία - αεροφωτογραφίες" του ΟΚΧΕ;;;;;; Πού το πάνε τα ...κοράκια;;;; Που θα τα ξεπουλήσουν;;;;;;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τις αεροφωτογραφίες του κτηματολογίου; Από την 01/01/2018 δεν δέχονται παραγγελίες και δεν ξέρουν πότε θα ανοίξουν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.