Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμίες μεταφοράς δηλώσεων του Ν.4014/11 στον Ν.4178/13


Recommended Posts

Χρήσιμο το ΙΕΚΕΜ. Δε συμφωνείτε; Συγνώμη, αλλά τέτοια προκλητική ασάφεια, δύο μέρες πριν να λήξει η προθεσμία, δεν την αναδημοσιεύεις ΑΠΛΑ!!!!!!

Edited by Giorgos Georgiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 857
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα και σεις αν είχατε τη καρεκλίτσα σας στο ΤΕΕ θα γνωρίζατε τέτοιες λεπτομέρειες για τον 4178 ; ; Οχι βέβαια!

 

Για πολλές φάπες

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ; τον απέλυσαν αυτόν τον άσχετο στο ΙΕΚΕΜ που αναμετέδωσε αυτήν την παπαρια ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ήμουν μακριά και δεν μπορούσα να δώσω ...φάπες, έστειλα όμως μέχρι τώρα 4.178 μούτζες προς την κατεύθυνσή του.....

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση:

δήλωση από 4014 η οποία έχει εξοφλήσει πρόστιμο αλλά είναι σε αρχική υποβολή και θέλω να προσθέσω και άλλη αυθαιρεσία ή να δηλώσω αλλιώς τις ίδιες δηλωμένες αυθαιρεσίες, μέχρι πότε πρέπει να πληρώσω το παράβολο?

θέλω να πω ότι σαν υπαγωγή πιάνετε η μέρα αίτησης της μεταφοράς, άρα θεωρητικά εγώ μετά προσθέτω ότι θέλω όποτε θέλω ή πρέπει μέχρι 10/2 να πληρώσω το παράβολο γιατί έχω νέες αυθαιρεσίες?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις:

 

1) Εχω διαλεξει μηνιαιες δοσεις και το συστημα μου τις βγαζει "μαζεμενες ανα 6" με ΙΔΙΑ ημερομηνια ληξης πληρωμης (πχ. 6 δοσεις με ημερομηνια ληξης πληρωμης 10.8.14,  6 δοσεις την 10.2.15 κλπ.)

Τι μηνιαιες ειναι αν μπορει να τις πληρωσει καποιος ολες μαζεμενες στο τελος του εξαμηνου διχως προσαυξηση???

 

2) Μπορω να διεκδικησω την εκπτωση του 10% φτανοντας να εχω πληρωσει το 30% του συνολικου προστιμου σε οποιαδηποτε χρονικη στιγμη ισχυoς του νομου?

Μου λεει αυτη τη στιγμη οτι εχω πληρωσει το 16% του προστιμου.

Αν μεχρι 6.2.2015 φτασω στο 30%, μπορω να ζητησω εκπτωση 10%?

Edited by Clemenza
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις:

 

1) Έτσι είναι, σε κάθε περίπτωση. Πληρώνεις όποτε θέλεις, αρκεί να πληρώσεις μέχρι τις 10 Φεβρουαρίου ή Αυγούστου.

2) α) όχι, β) ναι

Link to comment
Share on other sites

1) Έτσι είναι, σε κάθε περίπτωση. Πληρώνεις όποτε θέλεις, αρκεί να πληρώσεις μέχρι τις 10 Φεβρουαρίου ή Αυγούστου.

2) α) όχι, β) ναι

 

1) Που το λεει αυτο? Στην Υπουργικη Αποφαση?

2) Δεν μπορει να διαφερει το 2α με το 2β :)

Edited by Clemenza
Link to comment
Share on other sites

αναλόγως σε ποιό εξάμηνο του νόμου θα ενταχθείς η προθεσμία για πληρωμή του 30% μεταβάλλεται.

Αν ενταχθείς στο 1ο εξάμηνο έχεις περιθώριο μέχρι 10/2/14 να πληρώσεις και πάρεις την έκπτωση του 10%.

αυτό τουλάχιστον ισχύει σήμερα αλλά έχω την αίσθηση ότι θα πάρει παρατάσεις (βλ 4014)

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση:

δήλωση από 4014 η οποία έχει εξοφλήσει πρόστιμο αλλά είναι σε αρχική υποβολή και θέλω να προσθέσω και άλλη αυθαιρεσία ή να δηλώσω αλλιώς τις ίδιες δηλωμένες αυθαιρεσίες, μέχρι πότε πρέπει να πληρώσω το παράβολο?

θέλω να πω ότι σαν υπαγωγή πιάνετε η μέρα αίτησης της μεταφοράς, άρα θεωρητικά εγώ μετά προσθέτω ότι θέλω όποτε θέλω ή πρέπει μέχρι 10/2 να πληρώσω το παράβολο γιατί έχω νέες αυθαιρεσίες?

 

κάποιος για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.