Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Προθεσμίες μεταφοράς δηλώσεων του Ν.4014/11 στον Ν.4178/13


Recommended Posts

Συναδελφοι καλησπέρα.ειχα ενταχθεί στον 4014,ειχαμε πληρωσει το παραβολο των 500 ευρω και τιποτα αλλο,το μετεφερα στον 4178 πριν τις 6/2/2014 και ο πελατης θελει να πληρωσει εφαπαξ,πρεπει να γινει μεχρι τις 10/02/2014 αυτο?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 857
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι

αν δεν θέλεις να πληρωσεις προσαυξήσεις και αν ερμηνευουμε σωστά τα λεγόμενα της πυθιας μπορείς να το ολοκληρώσεις μέχρι 20/2 (και τις δυο πληρωμές )

Link to comment
Share on other sites

Στην παρακάτω εικόνα με βάση αυτά που προείπαμε δεν θα έπρεπε το 10.2 να έχει γίνει 20.2 ; Ή απλά έχουν ξεχάσει να το ενημερώσουν;

 

Διαφορετικά αν δεν ισχύει και το αφήσω για μετά τις 10.2 θα φάω στη μάπα 1% προσαύξηση;

 

 

post-900-0-95980100-1391797396_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι

αν δεν θέλεις να πληρωσεις προσαυξήσεις και αν ερμηνευουμε σωστά τα λεγόμενα της πυθιας μπορείς να το ολοκληρώσεις μέχρι 20/2 (και τις δυο πληρωμές )

 

Αυτή είναι ή μεγάλη ερώτηση.

Αλλά από ότι φαίνεται όταν ή πυθία έγραφε αυτήν την πρόταση μάλλον αυτό εννοούσε

 

Εγώ έχω παράβολο και ανταποδοτικό για πληρωμή την Δευτέρα και σε συνεχεια 30% για πληρωμή την Τρίτη ...

 

Ναι

αν δεν θέλεις να πληρωσεις προσαυξήσεις και αν ερμηνευουμε σωστά τα λεγόμενα της πυθιας μπορείς να το ολοκληρώσεις μέχρι 20/2 (και τις δυο πληρωμές )

ευχαριστω,γιατι προσπαθουσα να καταλαβω και δεν εβγαζα νοημα

Link to comment
Share on other sites

Akis 73 Πολλά ζητάς!!!

 

Γενικά ισχύει αυτό:

 

Ναι

αν δεν θέλεις να πληρωσεις προσαυξήσεις και αν ερμηνευουμε σωστά τα λεγόμενα της πυθιας μπορείς να το ολοκληρώσεις μέχρι 20/2 (και τις δυο πληρωμές )

Έχω και εγώ ίδια περίπτωση και περιμένω να δω τι θα γίνει

 

Οπού Πυθία ο νομοθέτης προς αποφυγή παρεξηγήσεων

Edited by ponireas
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, δήλωση του Ν4014 που έχουν να πληρωθούν 6 ακόμα δόσεις και η τελευταία πληρώθηκε τον Σεπτέμβριο δεν μπορεί να γίνει μεταφορά?
Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.
yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το σύστημα γράφει ημ/νία εξόφλησης 10/2/2014, μην εμπιστεύεστε το δεκαήμερο (πιθανός χρόνος μετατροπής του προγράμματος ωστε να εμφανίζει τις προσαυξήσεις). Για άλλη μια φορά, το γραφείο μας θ΄ ανοίξει και Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.