Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προθεσμίες μεταφοράς δηλώσεων του Ν.4014/11 στον Ν.4178/13


Recommended Posts

δηλωση του 4014 μεταφερθηκε στον 4178 και πληρωθηκε το ανταποδοτικο τελος.μετα απο καιρο (λογω αργοποριας του ιδιοκτητη) ,την επεξεργαστηκα 

και  απο οριστικη υπαγωγη που ηταν ζητησα την επαναφορα της σε κατασταση υπαγωγης και να πληρωθουν τα προστιμα σε δοσεις(γιατι του 4014  το προστιμο ειχε πληρωθει εφαπαξ)(προσθεσα και παταρια του 3843 που ειχαν μεινει απληρωτα).οντως εγινε.οταν βγηκαν οι δοσεις  καμμια δεκαρια φαινονται ληξιπροθεσμες.ο ιδιοκτητης αρχισε να πληρωνει χωρις ομως καμμμια προσαυξηση.πρεπει κατι να κανω εγω?υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 857
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Ίσως κάποια στιγμή αργότερα προστεθούν και τόκοι υπερημερίας, μπορεί όμως και όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε υποχρεωμένοι για κάτι τέτοιο, αν όντως είναι ολοκληρωμένες με εξοφλημένο το πρόστιμο και όλα τα αρχεία ανεβασμένα.

Link to comment
Share on other sites

To πρόστιμο είναι εξοφλημένο . Τα αρχεία δεν έχω ανεβάσει . Αλλοι έχουν την  άποψη ότι πρέπει να τα ανεβάσουμε για την σιγουριά των ιδιοκτητών τους λόγω της αντισυνταγματικότητας .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις διαφορετικά! Πρέπει να τις μεταφέρεις στον 4178. Εκεί που είναι τώρα δεν ανεβαίνουν..... 

Θυμίζω την extra αμοιβή μηχανικού για μεταφορά της δήλωσης.....

Σε καλή μεριά!

Link to comment
Share on other sites

Aν πληρωθει σημερα παραβολο με εξαμηνιαιες δοσεις, μεχρι τις 8/2 ποσες δοσεις πρεπει να πληρωθουν?

 

εχω καπου σημειωμενο μια δοση εως 10/2. ισχυει?

Edited by Largy
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.