Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέα Κοινή Υπουργική Απόφαση για τον έλεγχο έργων και εργασιών δόμηση


nik

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

με πρόλαβες συνάδελφε. Κατάντια και δεν το περίμενα απο τον Κράλογλου.

 

ΝΤΡΟΠΗ να μην απαντήσουμε με επιχειρήματα στη λασπολογία και την κατασυκοφάντηση των έντιμων μηχανικών!

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Καλά, μπροστα σ' αυτόν τον ηλίθιο ο Γρυλλάκης της πρώην ΕΡΤ και νυν ΔΤ μοιάζει με σχολιαρόπαιδο. Μεταξύ άλλων γράφει "...και μην μου φέρετε ώς αντίλογο τους Ενεργειακούς ή άλλους Επιθεωρητές της Ευρώπης. Γιατί και η δουλειά τους είναι διαφορετική και η εντιμότητα τους (κατα κανόνα) δεδομένη..."

Οι λέξεις δοσίλογος, ρουφιάνος, γλύφτης κ.α. πρέπει να είναι αρκετα γνωστη στο "οικογενειακο δέντρο"  του εν λόγω "κυρίου". Αυτός σίγουρα στην κατοχή θα φώναζε "είναι φίλοι μας οι Γερμανοί, το καλό μας θέλουνε..."

 

Αει σιχτήρ, @αλάκα.

 

Και μην μου φέρετε ως αντίλογο τους Ενεργειακούς ή άλλους Επιθεωρητές της Ευρώπης. Γιατί και η δουλειά τους είναι διαφορετική και η εντιμότητά τους (κατά κανόνα) δεδομένη.

Αντίθετα στην Ελλάδα, το γνωρίζουν και οι πέτρες,  η έννοια Επιθεώρηση και Έλεγχος σημαίνει (κατά κανόνα)λάδωμα, εκβιασμό, συναλλαγή και πιστοποιητικά που έρχονται σπίτι σου μέσω ταχυδρομείου ή (ανάλογα με το λάδωμα) στα φέρνει και ο ίδιος ο Επιθεωρητής.



Πηγή:www.capital.gr
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Καλά, μπροστα σ' αυτόν τον ηλίθιο ο Γρυλλάκης της πρώην ΕΡΤ και νυν ΔΤ μοιάζει με σχολιαρόπαιδο. Μεταξύ άλλων γράφει "...και μην μου φέρετε ώς αντίλογο τους Ενεργειακούς ή άλλους Επιθεωρητές της Ευρώπης. Γιατί και η δουλειά τους είναι διαφορετική και η εντιμότητα τους (κατα κανόνα) δεδομένη..."

Οι λέξεις δοσίλογος, ρουφιάνος, γλύφτης κ.α. πρέπει να είναι αρκετα γνωστη στο "οικογενειακο δέντρο"  του εν λόγω "κυρίου". Αυτός σίγουρα στην κατοχή θα φώναζε "είναι φίλοι μας οι Γερμανοί, το καλό μας θέλουνε..."

 

Αει σιχτήρ, @αλάκα.

 

Και μην μου φέρετε ως αντίλογο τους Ενεργειακούς ή άλλους Επιθεωρητές της Ευρώπης. Γιατί και η δουλειά τους είναι διαφορετική και η εντιμότητά τους (κατά κανόνα) δεδομένη.

 

Αντίθετα στην Ελλάδα, το γνωρίζουν και οι πέτρες,  η έννοια Επιθεώρηση και Έλεγχος σημαίνει (κατά κανόνα)λάδωμα, εκβιασμό, συναλλαγή και πιστοποιητικά που έρχονται σπίτι σου μέσω ταχυδρομείου ή (ανάλογα με το λάδωμα) στα φέρνει και ο ίδιος ο Επιθεωρητής.

 

 

 

Πηγή:www.capital.gr

 

 

διαβασε και αυτό στις τελευταίες σελίδες. Οι απαντήσεις δικές μου.

 

http://www.capital.gr/news.asp?id=1943021

Edited by Alsterwasser
Link to comment
Share on other sites

ο  συγκεκριμενος  κυριος  εχει  τρικυμια  εν  κρανιω 

κανονικα  πρεπει  να  διορθωσει το  αρθρο με  διαμαρτυρια  

 των  επιστημονικων  φορεων   στην  εφημεριδα  η  οποια  και  τον 

φιλοξενει  .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην καταλαβαίνει,αλλά τον διαβάζουν χιλιάδες.

 

Κάπως ετσι διαμορφώνει άποψη ο Χ άσχετος μελλοντικός μας πελάτης και μας βγάζει την Παναγία να εξηγούμε τα αυτονόητα.

 

Μακάρι να ηταν άλλες οι εποχές και να μην υπήρχε καμιά ανοχή σε αυθαιρεσίες παρά μόνο άμεση κατεδάφιση και τα λέγαμε...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

O Κράογλου είναι για γέλια. Δεν καταλαβαίνω γιατί τον έχουν εκεί...προφανώς είναι μέτοχος και γουστάρει να γράφει. Παρόλο που διαβάζω αρκετά το capital τα άρθρα του συγκεκριμένου είναι πάντα της πλάκας. Γενικόλογα και διαρκώς γκρινιάρικα και χωρίς στοιχεία. Πάει κάτι να πει....και το χοντραίνει μέχρι εκεί που δεν πάει. Είναι και παππούς...μην κοιτάτε την φωτογραφία. Γερογκρινιάρης που έχει μείνει στην προ 80' εποχή.

 

"Συστήνεται υπηρεσία ελεγκτών δόμησης"...Ποια υπηρεσία βρε άνθρωπε ??? "Για κάθε μερεμέτι, χαράτσι στον ελεγκτή"...Ποιο μερεμέτι άνθρωπε μου, πρέπει να βγει Οικ. Αδεια για να σου έρθει ελεγκτής !!!

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

διαβασε και αυτό στις τελευταίες σελίδες. Οι απαντήσεις δικές μου.

 

http://www.capital.gr/news.asp?id=1943021

 

Χαρά στο κουράγιο σου πάντως με τον κάφρο που έμπλεξες.

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο του δεν λες τίποτα. Ο καθένας βγάζει τα απωθημένα του εκεί μέσα.

Edited by Makiaveli
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.