Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Mπαταρίες για total station


Kane

Recommended Posts

Είναι Γιάννενα, δε νομίζω να τον βολεύει. Πάντως θυμάμαι κάτι μαγαζιά στην Αγ. Κωνσταντίνου στην Ομόνοια, που είχαν τα πάντα από ηλεκτρονικά και μπαταρίες, παλιά ασχολιόμουν ερασιτεχνικά με ηχεία και τα επισκεπτόμουν συχνά για υλικά. Νομίζω ένα αντίστοιχο υπήρχε και στην Κάνιγγος, νομίζω επί της Σόλωνος κοντά στην πλατεία, αλλά δεν έχω κρατήσει τηλέφωνα και διευθύνσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 38
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από eBay έχω αγοράσει αρκετές, άλλες βγήκαν καλές άλλες όχι . Για την τιμή τους βέβαια άξιζε. Επίσης το να αλλάξεις στοιχεία είναι επίσης μια καλή ιδέα, σίγουρη και επίσης φθηνή. Γεωργιάδης στη Δωδεκανήσου κτλ επίσης δοκιμασμένη και αξιόπιστη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι Γιάννενα, δε νομίζω να τον βολεύει. Πάντως θυμάμαι κάτι μαγαζιά στην Αγ. Κωνσταντίνου στην Ομόνοια, που είχαν τα πάντα από ηλεκτρονικά και μπαταρίες, παλιά ασχολιόμουν ερασιτεχνικά με ηχεία και τα επισκεπτόμουν συχνά για υλικά. Νομίζω ένα αντίστοιχο υπήρχε και στην Κάνιγγος, νομίζω επί της Σόλωνος κοντά στην πλατεία, αλλά δεν έχω κρατήσει τηλέφωνα και διευθύνσεις.

κι αν είναι γιάννενα τί; 

 

7+7ε εχει το κούριερ.

 

Η το πολύ πολύ πεταγόμαστε απο κεί για να φάμε με την ευκαιρία κανα δυο κιλά παϊδάκια στο Πέραμα...

 

Απ'οτι μιλούσα με έναν τεχνικό στην αντιπροσωπεία, τα στοιχεία που εχουν μέσα οι μπαταρίες είναι μια Χ μάρκα. Φυσικά παράγονται με ειδική συμφωνία μόνο για τη Ψ εταιρεία. Αυτοί λοιπόν παίρνουν τα στοιχεία απ'το εμπόριο που θεωρητικά είναι ίδια με τα στοιχεία που δίνει το εργοστάσιο στην Ψ εταιρεία...

Αλλά για να τα δίνει αρχικά με αποκλειστικότητα, μάλλον δεν θα'ναι ολόιδια. Βέβαια...άλλο 100ε και άλλο 500ε.

Edited by Kane
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στείλε και πές μου πόσα ζητάει και αν ασχολείται αυτός με το να βρεί στοιχεία κτλ.

 

Δηλαδή αν αναλαμβάνει εξολοκλήρου την διαδικασία.

 

Θενκς ιν αντβανς.

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα pm, αυτός βρίσκει τα στοιχεία, και κάνει την τοποθέτηση. Πρέπει να είναι συμβατά στα mA και κάτι άλλα, που δε τα θυμάμαι τώρα.

Αν του τηλ. θα σου απαντήσει σε όλες σου τις απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μια φορά αλλάξει τα στοιχεία μιας μπαταρίας εφεδρικής που είχα για το ΝΙΚΟΝ c100 σε κατάστημα για μπαταρίες και το αποτέλεσμα ήταν κακό αφού δεν κράτησε πάνω από τρείς μήνες η ζωή της Αντίθετα μετά που την έστειλα στην αντιπροσωπεία της ΝΙΚΟΝ τον κύριο Οικονομίδη στην Θεσσαλονίκη , μου άλλαξε τα στοιχεία και κράτησε πάνω από 2 χρόνια  Και το ποσό δεν ήταν μεγάλο πολύ κάτω από 100 ευρώ πριν τρια χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι.

 

Επειδή και αυτή η μπαταρία έφαγε τα ψωμιά της, μάλλον πρέπει να προβούμε σε αγορά νέας. Η οποία άκουσον άκουσον, απ'τα 300ε που την ειχαμε πάρει προ 5ετίας, εφτασε σημερα τα...500. Κι επειδή θεωρώ εξωπραγματικό το ποσό, υπάρχει κάποια άκρη να ρωτήσουμε μια τιμή;

Εψαξα και βρήκα και στο ebay αλλά με φοβίζουν το αν είναι γνήσιες, αν θα έχω πρόβλημα με το φορτιστή μου κτλ. Οπτικά φαίνονται ολόϊδιες οι έρμες πάντως, κωδικοί κτλ

εγω που εχω Sokkia total stasion και gps φορανε και τα δυο τις ιδες πηρα απο το e-bay και δεν εχω κανενα προβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.