Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαδικασία νομιμοποίησης αυθαιρέτου


georgia1979

Recommended Posts

 

 

Εαν βρούμε στοιχεία ότι είναι προ του 55 τελικά, μπορούμε να το περάσουμε έτσι στο σύστημα και μετά να το νομιμοποιήσουμε σαν προ του 55, χωρίς όμως να καθαιρέσουμε την τσιμεντόστρωση?

Πιστεύω πως ναί (υπεισέρχεται και το πως θα το δεχτεί η Υ.ΔΟΜ., αν κάνει αυτοψία για προ''55)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα βρω το τοπογραφικό της άδειας για να δω τι γίνεται. Μετά όμως..

Η '' οικοδομική άδεια για αποθήκη χωρίς τίτλους ιδιοκτησίας'' αφορά την αποθήκη που έχτισε ο γείτονας σε οικόπεδο του πελάτη σου ??

ή κάτι άλλο ??

Ο πελάτης σου έχει τίτλους για το οικοπεδό του ?? ή όχι ??

Διότι αν και οι 2 δεν έχουν τίτλους, ίσως είναι δύσκολο να δείς τι γίνεται.

Μήπως θες να μας δώσεις περισσότερα στοιχεία??

Link to comment
Share on other sites

τίτλους ιδιοκτησίας έχω μόνο εγώ. η οικοδομική άδεια αφορά την αποθήκη που έχτισε ο γείτονας στο οικόπεδο μου. η υπόθεση αυτή αφορά την μητέρα μου. τη γίνεται με την χρησικτησία? εμείς δεν μέναμε στο χωριό και δεν μπορούσαμε να έχουμε τον έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έκανα λάθος σε μια δήλωση και το πήρα τώρα χαμπάρι μετά από 2 μήνες. Είναι σε ολοκληρωμένη υπαγωγή. Πίνω χαπάκια για να κοιμηθώ. Σαν να έχω κάνει έγκλημα.

Βοήθεια τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Θεώρησα τις υπερβάσεις δόμησης και κάλυψης όχι σε σχέση με της άδειας αλλά της επιτρεπόμενης. Το είπα στους ιδιοκτήτες οι οποίοι είναι διατεθιμένοι να το αλλάξουμε με νοιγμα της δήλωσης. Παιδιά δεν χωράει πλάκα. Εχω εφιάλτες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισώ συνάδελφε. Ημουνα πραγματικά στα όρια της ψυχικής μου αντοχής. Με ανακούφισες πραγματικά. Και δεν παραδέχομαι στον εαυτό μου τόσο βλακώδη λάθη. Ευχαριστώ τι άλλο να πώ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λέγοντας "Θεώρησα τις υπερβάσεις δόμησης και κάλυψης όχι σε σχέση με της άδειας αλλά της επιτρεπόμενης".

Έκανες τον έλεγχο των ποσοστών με την εγκεκριμένη δόμηση και όχι με την επιτρεπόμενη ή δεν θεώρησες υπέρβαση δόμησης αν υπολείπονταν της επιτρεπόμενης;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.