Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός Αδειοδότησης Καταστημάτων Υγειονονομικού Ενδιαφέροντος (ΚΥΕ)


Recommended Posts

για τα παροχής προσωπικών υπηρεσιών δείτε και το ΦΕΚ-2377/Β'/5-9-2014 

(το οποίο δυστυχώς δεν έχω τώρα πρόχειρο ηλεκτρονικά να το ανεβάσω)

αφορά το δικαίωμα άσκησης του επαγγέλματος κομμωτή, μανικιουρίστ, πεντικιουρίστ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ιδιο είχα κ εγω υπόψη μου, αλλά στα Μελισσια που είναι το συγκεκριμένο ειπαν άλλα στον ιδιοκτήτη . Θα πάρω τηλέφωνο αυριο να μιλήσω εγω η ιδια με την υπηρεσία και θα σας δώσω feedback. 

μου αρεσει το feedback που μας έδωσες...! μιλάμε λύσαμε ολες τις  απορίες μας!

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει το feedback που μας έδωσες...! μιλάμε λύσαμε ολες τις  απορίες μας!

Αν και λίγο αγενής ο τρόπος σου.. Δίκιο έχεις φίλε stavrosa ..αμελεια. Τελικά ο ιδιοκτητης έφτιαξε ιδιαίτερο χώρο για αποδυτήρια και αποθήκη, γιατί ως γνωστον στην Ελλάδα οι νόμοι ερμηνεύονται όπως θέλει ο καθένας!

Edited by ΕΥΗ ΤΑΥΛΑΚΗ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο αγενής ο τρόπος σου.. Δίκιο έχεις φίλε stavrosa ..αμελεια. Τελικά ο ιδιοκτητης έφτιαξε ιδιαίτερο χώρο για αποδυτήρια και αποθήκη, γιατί ως γνωστον στην Ελλάδα οι νόμοι ερμηνεύονται όπως θέλει ο καθένας!

ερμηνεία νόμου απο υπηρεσία ή απο τον πελάτη ή απο τον μηχανικό?

 

ειρωνεία θα έλεγα, όχι αγένεια...αλλά ας το προσπεράσουμε...δεν μας ωφελεί πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

ρε Σταύρο διόρθωσε το "ειλικρινείς" σε "ειλικρινής" (εκτός αν έχει κάποιο κωδικό νόημα που δεν το πιάνω εγώ)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ερμηνεία νόμου απο υπηρεσία ή απο τον πελάτη ή απο τον μηχανικό?

 

ειρωνεία θα έλεγα, όχι αγένεια...αλλά ας το προσπεράσουμε...δεν μας ωφελεί πουθενά...

Υπηρεσία...εβαλε και ο πελάτης "τα μέσα" του που είχε, αλλά δεν επιασε.

Link to comment
Share on other sites

ρε Σταύρο διόρθωσε το "ειλικρινείς" σε "ειλικρινής" (εκτός αν έχει κάποιο κωδικό νόημα που δεν το πιάνω εγώ)

δεν είναι θεμα ειλικρίνειας ατόμου...ξέρει αυτός...αλλα ίοπως και σου είπα για την γραμματική και μόνο θα το επαναφέρω στην τάξη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, έχω μια περίπτωση όπου σε ισόγειο πολυκατοικίας ΧΩΡΙΣ σύσταση (ανήκει σε έναν) υπάρχουν 2 καταστήματα.

Έχω αναλάβει την έκδοση ΒΧΚΧ για το ένα εκ των δυο καταστημάτων.

Στο εμβαδό η διαφορά είναι πάρα πολύ μικρή , της τάξης του 0.5% όμως επειδή το κατάστημα δεν είναι απόλυτα ευθύγραμμο όπως στην O.A

( οι τοίχοι "ανοίγουν" ελάχιστα όσο πηγαίνεις προς τα πίσω) υπάρχει μια μικρή διαφορά των 15 cm με μέγιστη ανοχή τα 13 cm (η πλευρά είναι 6.5μ) σε σχέση με την Ο.Α.

 

Σε έγγραφη ερώτηση που έκανα στο Δήμο , μου απάντησαν ότι για τη ΒΚΧ τους ενδιαφέρει να γίνει έλεγχος ΜΟΝΟ στο κατάστημα χωρίς έλεγχο αυθαιρεσιών στο υπόλοιπο κτίριο

κι ας μην έχει γίνει σύσταση οριζόντιας (το έχω εγγράφως) .

 

θα μπορούσα να ισχυριστώ ότι αυτή η διαφορά είναι εσωτερική διαρρύθμιση αφού δεν υπάρχει σύσταση οριζόντιας ?

Edited by subrosaval
Link to comment
Share on other sites

για λόγους που δεν καταλαβαίνω, το θέμα της σύστασης δεν το εξετάζει κανείς.

εκεί που έχεις τη διαφορά, δεν ρίχνεις λίγο σοβά ή μια γυψοσανίδα να το κάνεις 12 αντί 15;

(αρκεί όλα τα υπόλοιπα να είναι εντάξει, και μην κουβεντιάζουμε τζάμπα (μπάνια κλπ)

Edited by apier
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.