Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Και εξηγώ:

το καθαρό ποσό που θέλω να λάβω είναι 80. συνεπώς ψάχνω ένα αριθμό όπου το 20% αυτού του αριθμού μου δίνει το 80.

Αυτός ο αριθμός είναι το 100.

Στο 100 πρέπει να βάλω 23% φπα. συνεπώς το ποσό γίνετε 123.

Αλλά στο χέρι δεν θα λάβω την παρακράτηση. συνεπώς ενώ το ποσό που θα γράψω στο παραστατικό είναι 123, το ποσό που θα λάβω στο χέρι είναι 103.

 

ΟΚ. Σωστός. Μας έχει πεθάνει το φορολογικό και έμπλεξα. . . 103 εξοφλήθη. 103 παίρνεις και αποδίδεις και τα 23 ΦΠΑ επομένως σου μένουν "καθαρά" 80.Όσα έβαλες στο input.

Αν έχεις και 26% φορολογία υπολογίζεις ότι στο τέλος του χρόνου θα σου πάρει και άλλο ένα 6% επιπλέον (έχεις δώσει ήδη το 20%).

 

@terry για ταμειακή μας πάνε απ' ότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την επισημανση για να το ξερουμε.

Πολλοι συναδελφοι εκδιδουν ΤΠΥ ή ΑΠΥ με excel κτλ.

Δυστυχως ειναι λαθος.

 

Προσωπικα δεν εχω προβλημα με την ταμειακη, αλλα με οτι πρεπει να δωσεις 500Ε. (τοσο κανει το συστημα που εκδιδει τον κωδικο)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την πολ, τη συζήτησα και με το λογιστή που δεν την είχε υπόψη του (@#$%@#$%) και έχεις δίκιο.
Παρόλα αυτά, πολλοί συνάδελφοι εδώ εκδίδουν με excel kai word τις αποδείξεις τους. 
Δεν έχω πρόβλημα να διορθώσω το πρόγραμμα και να δέχεται το μηχανάκι,  αλλά το θέμα είναι ότι γιατί κάποιος να δώσει τόσα χρήματα για μηχανάκι, τι στιγμή που με 3 ευρώ παίρνει ένα αθεώρητο από το βιβλιοπωλείο και κάνει τη δουλειά του...
και με τη δουλειά που έχουμε τώρα... ένα μπλοκ μπορεί να βγάλει παραπάνω από έτος...

 

Τέλος πάντων... η δουλειά στην εφαρμογή έχει γίνει.. οπότε άστη εκεί και βλέπουμε πως θα μπει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Η εφαρμογή www.Digital-Engineer.eu είναι πλέον σχεδόν 2 χρόνια εμπορικά διαθέσιμη.
Αυτή τη στιγμή εξυπηρετούμε άνω των 200 μηχανικών και εταιριών.

​Μπορείτε να δείτε ένα σύντομο βίντεο από τη λειτουργεία του προγράμματος εδώ.

 

Στην νεότερη έκδοση τα παρακάτω άλλαξαν / προστέθηκαν: https://www.digital-engineer.eu/common/changelog.php

 

Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας για οποιαδήποτε απορία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με γνώμονα την ασφάλεια των δεδομένων σας,
​το digital-engineer.eu αναβαθμίστηκε σε PHP 7.1 (από 5.6)

και SSL πιστοποιητικό για κρυπτογραφημένη μεταφορά δεδομένων ανάμεσα στο PC σας και το server μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 11 months later...

Έχοντας 4 χρόνια λειτουργίας το λογισμικό Digital Engineer v4 σας κάνει δώρο 2 ετήσιες συνδρομές, πλήρως λειτουργικές. 
Για να λάβετε μέρος στη κλήρωση, θα πρέπει να κάνετε

1) LIKE & FOLLOW τη σελίδα μας στο FaceBook: https://www.facebook.com/bluehost.gr/

2) Να συμπληρώσετε τη φόρμα που θα βρείτε στο κάτω μέρος της σελίδας: https://www.bluehost.gr/digitalengineer.php

 

Η κλήρωση θα γίνει στις 30/04/2018 και τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στη σελίδα στο FaceBook.

* Το δώρο δεν είναι μεταβιβάσιμο και μπορεί μόνο να διεκδικηθεί  αν έχουν εκπληρωθεί το 1 & 2.

Edited by alinakis
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.