Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Eξοικονομω - τροποποιηση παρεμβασεων


GriGaS

Recommended Posts

Σε εξοικονομώ για το οποίο είχαν εγκριθεί παρεμβάσεις 1Α και 1Δ, αλλαγή συρόμενων κουφωμάτων 4000 ευρώ και αλλαγή παντζουριών 2500 ευρώ, τελικά το ένα κούφωμα αντί για συρόμενο έγινε ανοιγόμενο και το κόστος της αλλαγής από 4000 πήγε 4010 ευρώ (έχει κοπεί τιμολόγιο).

 

Στο παράρτημα Χ θα δηλώσω τις παρεμβάσεις όπως έγιναν στην πραγματικότητα

 

1Α. 3900 ευρώ

1Β.  110 ευρώ

1Δ. 2500 ευρώ

 

Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το ότι η παρέμβαση 1Β δεν υπήρχε στην αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

Στην χειρότερη περίπτωση να σου κόψουν 110 Ε, στην καλύτερη 10 Ε.

 

Δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.

Link to comment
Share on other sites

Η υπέρβαση του εγκεκριμένου προϋπολογισμού δεν χρηματοδοτείται.

 

Η μεταφορά ποσού από την μια κατηγορία στην άλλη είναι όντως δίλημμα.Δεν έχω ακούσει να το έχει κάνει κανένας αλλά και δεν ξέρω αν απαγορεύεται.

 

Κάποιοι θα ζητούσαν από τον αλουμινά να κόψει τιμολόγιο ως συρόμενο για να περάσει στο πρόγραμμα το κούφωμα και την διαφορά (από το συρόμενο) θα την πληρώσει ο ιδιοκτήτης αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει σε τυχόν μελλοντικό έλεγχο.

Από ενεργειακή άποψη, το ανοιγόμενο κούφωμα είναι καλύτερο από το συρόμενο καθώς στο συρόμενο αγνοείς τον εξωτερικό τοίχο καθώς και την τυχόν μόνωση που υπάρχει από το συρόμενο και έξω, δεν θα έχεις πρόβλημα με την κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

για το 10ευρω είμαι σίγουρος ότι χάνεται... για το υπόλοιπο 100άρικο είναι το θέμα μου...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα 10 ευρώ θα χάσει.

Έπρεπε να κόψει κατά 10 ευρώ μικρότερο τιμολόγιο, καθώς τώρα θα μπλέξει κάπως παραπάνω σε γραφειοκρατικές διαδικασίες, καθώς θα πρέπει η τράπεζα να πληρώσει αυτά τα 10 ευρώ εκτός προγράμματος. επιπλέον χαρτιά, επιπλέον καθυστέρηση.

 

110 ευρώ ανοιγόμενο κούφωμα!!! Τι διαστάσεις είχε;

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.