Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καπάκια συλλεκτών ύδρευσης


George Koulogiannis

Recommended Posts

Φίλοι,

 

ΘΕΜΑ 1

Στους συλλέκτες υδρευσης έχω μεταλλικά καπάκια γκρι χρώματος αλλά αμφιβόλου αισθητικής.  Πέραν αυτού πρέπει να βιδωθούν με παξιμάδι κάτι που θέλω να αποφύγω σε περίπτωση άμμεσης επέμβασης.

Υπάρχουν λύσεις αισθητικά και λειτουργικά κομψότερες?

 

ΘΕΜΑ 2

Ο υδραυλικός μου (δεν γνωρίζω τον λόγο) έκανε ένα φρεάτιο λυμάτων μέσα στο υπόγειο. Αυτό προφανώς θέλει καλή στεγάνωση για να αποφύγω μυρωδιές στο υπόγειο. Γνωρίζει κανείς ενδεδειγμένες λύσεις?  Ποιά είναι η εμπειρία σας?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φρεάτια στεγανά θα βρείς εδώ.....https://www.google.gr/search?q=%CF%86%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%B1+%CF%83%CF%84%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B1&rlz=1C1GGGE_elGR466GR466&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Sr3yUpG6LsKZyAP45IHwAg&ved=0CEcQsAQ&biw=1280&bih=713

Αλλά αν βάλεις στεγανό μπορεί να προκύψει άλλο πρόβλημα αν δεν υπάρχει ξεθυμάστάστρα και η μυρωδιά να μεταφερθεί στα μπάνια 

Link to comment
Share on other sites

καπακι φτιαξε απο mdf και βαψτο σε ενα αποδεκτο χρωμα (πχ του τοιχου η τυπου ντουλαπι) 

μπορεις μετα να το βαλεις με μεντεσεδες η μαγνητες και οδηγους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.