Μετάβαση στο περιεχόμενο

Kατάργηση βεβαίωσης ηλεκτροδότησης από ΔΟΥ


GriGaS

Recommended Posts

κάνεις λάθος δεν μιλώ για τα ενταγμένα σε κανένα νόμο, αλλά για νέα πολιτική  που θα ισχυει στίς ηλεκτροδοτήσεις από εδώ και πέρα, που θα ηλεκτροδοτούνται με απλή αίτηση. Αρα είναι ακριβώς το θέμα. Πάει την κουβέντα μας παρακάτω. Μήν προτρέχεις σε παρακαλώ  συνάδελφε να χαρακτηρίσεις κάτι άσχετο χωρίς να το κατανοήσεις.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελανεις.

 

 

Πάντως το ξέρει γιατί έχω έναν περιπτερά που έχει ένα αυθαίρετο και το τακτοποίησε και έχει περίπου 1 ΜΗΝΑ! που μου λέει κάθε μέρα <<το άκουσες τώρα η ΔΕΗ θα δίνει ρεύμα σε όλους και άς είναι αυθαίρετοι, δεν θα απαιτείται κάποιο δικαιολογητικό, γιατί έχασαν τεράστια έσοδα>>. Τού απαντούσα , στερεότυπα, δεν γίνεται αυτό, παράκουσες. Τελικά πάνω σε αυτό πρέπει να εντάσσεται, και θα με δουλεύει ο περιπτεράς.

 

 

Πες μου εσυ, τι σχεση εχουν αυτα που ρωτας.

Προφανως δεν εχεις αντιληφθει τι κουβεντιαζουμε.

 

Μιλαμε λοιπον για ΝΕΕΣ οικοδομες.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

για νέες οικοδομές με άδεια μετά την 1/1/2014 ή παλιές οικοδομές ΜΕ ΑΔΕΙΑ που δεν ηλεκτροδοτήθηκαν ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο έγγραφα έχουν διάφορες...

Ναι υπάρχουν διαφορές σε αυτό που λέει το έγγραφο και σε αυτό που λέει το δημοσίευμα.

Link to comment
Share on other sites

πάντως εδώ φαίνεται ότι είναι εν-γνώσει όλων. Αρα είχε δίκιο  ο περιπτεράς ότι αλλάζει το καθεστώς ηλεκτροδοτήσεων!

http://www.michanikos.gr/topic/30933-%CE%97%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AE%CF%82-%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CF%8C%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ακούγεται λογικό! Διότι προφανώς αν ανατεθεί σε κατασκευαστή (εργολάβο, μηχανικό κλπ) η κατασκευή ενός κτιρίου, τότε ο κατασκευαστής ούτως ή άλλως τηρεί βιβλιά εσόδων εξόδων. Τα έξοδα ούτως ή άλλως καταγράφονται και ενημερώνετε το κράτος. Εκεί που είναι δύσκολο να γίνει αυτή η ενημέρωση, στην αυτεπιστασία, συνεχίζει να χρειάζεται η παλιά διαδικασία (ΕΚΚΟ, αποδείξεις, αρχικός και τελικός πίνακας κλπ κλπ).

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιος ομως θα ελεγχει το ΕΚΚΟ?

 

Δεν εκοβαν που δεν εκοβαν ουτε τα μισα τιμολογια οι ιδιοκτητες, τωρα δεν θα κοβουν τιποτα.....

Ελα ρε terry ξέρουμε καλά ότι οι πίνακες δεν είχαν καμία σχέση με την πραγματικότητα, εννοώ τις πραγματικές τιμές που συμφωνούσαμε με τον πελάτη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.