Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μεταπτυχιακο η να αλλαξω τομ3α


yorg0s

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Αποφοιτος τε ηλεκτρολογος μηχανικος ειμαι κ σκεφτομαι δυο επιλογες λογω του οτι δεν βρισκω δουλεια πανω στο αντικειμενο,να προχωρησω σε μεταπτυχιακες σπουδες η να αλλαξω εντελως τομεα προς τα επαγγελματα υγειας με κατατακτηριες.Πιστευετε οτι με ενα μεταπτυχιακο θα εχω περισσοτερες πιθανοτητες να εργαστω σαν μηχανικος η ειναι τοσο νεκρο το μηχανιλικι και θα επιβιωσουν λιγοι?Αγγελιες μπαινουν ελαχιστες κ εχω αρχισει να ανησυχω για το οτι τζαμπα σπουδασα μηχανικος@!Καμια συμβουλη?

Link to comment
Share on other sites

Αν το δίλημμα σου είναι καθαρά αυτό, διάλεξε αλλαγή επαγγελματικής στέγης. Σε καμία περίπτωση ένα μεταπτυχιακό δεν θα σου δώσει το κάτι παραπάνω για να βρεις δουλειά. Αλλωστε θα έχεις δει σε όσες και όταν βγαίνουν διάφορες αγγελίες, το μεταπτυχιακό είναι το τελευταίο που ζητάνε. 

Το εξωτερικό το έχεις σκεφτεί? Γιατί εδώ, το καθαρό μηχανηλίκι έχει πεθάνει και θα παραμείνει έτσι η κατάσταση για πολλά χρόνια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Αποφοιτος τε ηλεκτρολογος μηχανικος ειμαι κ σκεφτομαι δυο επιλογες λογω του οτι δεν βρισκω δουλεια πανω στο αντικειμενο,να προχωρησω σε μεταπτυχιακες σπουδες η να αλλαξω εντελως τομεα προς τα επαγγελματα υγειας με κατατακτηριες.Πιστευετε οτι με ενα μεταπτυχιακο θα εχω περισσοτερες πιθανοτητες να εργαστω σαν μηχανικος η ειναι τοσο νεκρο το μηχανιλικι και θα επιβιωσουν λιγοι?Αγγελιες μπαινουν ελαχιστες κ εχω αρχισει να ανησυχω για το οτι τζαμπα σπουδασα μηχανικος@!Καμια συμβουλη?

 

Welcome to the club.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι ο ηλεκτρολογος μηχανικος μπορει να εργαστει σαν μηχανολογος ευκολα,ενω ο μηχανολογος μηχανικος δυσκολα μπορει να εργαστει ως ηλεκτρολογος?Το ειπε ενας ηλεκτρολογος μηχανικος ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Σαν μηχανολόγος ή ηλεκτρολόγος από ΑΕΙ έχεις αυτό το δικαίωμα (βάση νόμου) και μάλιστα συμβαίνει συχνά.... Εύκολα, δύσκολα ποιος μπορεί πιο εύκολα...δεν υπάρχει. Υπάρχει βάση εμπειρίας.

Αντίστοιχα από ΤΕΙ δεν μπορείς...(δεν έχεις το δικαίωμα βάση νόμου) και δεν το έχω συναντήσει από κανέναν

 

Βασικά δεν έχω καταλάβει τι θες να κάνεις, αλλά αν ψάχνεις τα βασικά ακόμη....δύσκολα τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.