Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληρωμή πόρων υπέρ ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ ηλεκτρονικά


Earl

Recommended Posts

και σωστό αυτό Ιάσονα, καλύτερα να το βάλεις να είσαι 100% καλυμένος.

Τώρα όσον αφορά την νέα αμοιβή 4178 για τις δηλώσεις που μεταφέρονται, νομίζω δεν έχει. Την θεωρούν απλή διαδικασία και την παραπάνω εργασία. Ομως θα πρέπει να δεις αν κάτι άλλαξε, πχ εκανες τακτοποίηση το 13 και ζητείται να ξανακάνεις τώρα.

Δεν θα ξαναδείς το ακίνητο?

Ενδεχομένος να βεβαιώσεις περισσότερες αυθαιρεσίες. Ακόμα την δουλειά, που ζητείται? Οχι τόσο την μεταφορά, όσο τα σχέδια, τα νεα δικαιολογητικά. Εσύ αποφασίζεις αν θα κόψεις. Αν θα κόψεις, αν θα κόψεις, κανονικά περνάς την αμοιβή, εισπράτεις, κόβεις απόδειξη.

Ομως Ακις73, απάντησε μου δόθηκε η δυνατότητα να πληρώνουμε ηλεκτρονικά το Τσμεδε?

Στην Αττικής, να ξέρεις δεν έχει ουρά. Ελπίζω να έχει στην πόλη σου. Και να ξεμπερδεύεις γρήγορα.

Και ακόμα Ακις πήρες POS? Προβλέπω να θέμε το μηχάνημα, να πληρώνουν με δόσεις.

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω για τη μεταφορα δηλωσεων απο το Ν4014 στον Ν4178, δεν ξαναπληρωνω εισφορες, απλα πληρωνω τη διαφορα λογω αλλαγης λ. Μικροποσα ειναι, απλα για να ειμαι εγω κ οι πελατες μου 100% οκ!

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Για αμοιβή μεταπήδησης δήλωσης από 4014 σε 4178, ΑΠΥ - ΦΠΑ - τέλος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ομως Ακις73, απάντησε μου δόθηκε η δυνατότητα να πληρώνουμε ηλεκτρονικά το Τσμεδε?

 

Γινόταν ένα φεγγάρι μέσω του simple pay της ΕΤΕ. Μετά για άγνωστο λόγο το κατάργήσαν. Τώρα μόνο μέσω ΕΤΕ & Attica στο ταμείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τη μεταφορα δηλωσεων απο το Ν4014 στον Ν4178, δεν ξαναπληρωνω εισφορες, απλα πληρωνω τη διαφορα λογω αλλαγης λ. Μικροποσα ειναι, απλα για να ειμαι εγω κ οι πελατες μου 100% οκ!

 

Τι πληρώνεις ? Τη διαφορά ΤΣΜΕΔΕ στην νόμιμη λόγω αλλαγής λ ? Γιατί ?!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

1.τελικά καταργήθηκαν? είναι νόμος σίγουρα?

2. είχα ένα που δεν το είχα πληρώσει την προγούμενη εβδομαδα (από ΠΕΑ) πρίον βγεί ο νόμος. Μπορώ τώρα?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Γνωρίζετε αν πλέον μπορούμε να πληρώσουμε ηλεκτρονικά το 0,5 %ο ΕΜΠ ιδιοκτήτη ή ακόμα χρειάζεται να πάμε σε κατάστημα ΕΤΕ ;

Επίσης τι γίνεται στις δικές σας υδομ, το ζητάνε ή δέχονται οτι συμφ. με τον Ν.4495 δεν απαιτείται;;
(ιζ) αποδεικτικά κατάθεσης των απαιτούμενων εισφορών του ιδιοκτήτη του έργου υπέρ του Δημοσίου, ΕΦΚΑ και δήμου,)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.