Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληρωμή πόρων υπέρ ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ ηλεκτρονικά


Earl

Recommended Posts

Όχι, παραδόξως δεν περίμενα καθόλου. Ούτε όταν κάλεσα στο τμήμα ebanking της Εθνικής, ούτε σε αυτό της Αττικής. Απάντησαν άμεσα. Αν υπολογίσουμε και όλα τα ηχογραφημένα μνμ που ακούς πάντα, δεν νομίζω να περίμενα πάνω από 3 λεπτά.

στα χρεώνει τα προηχογραφημένα ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 167
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα συνάδελφοι, γνωρίζεται αν υπάρχει άλλος τρόπος για να πληρωσουμε τους πορους υπερ Τσμεδε? Από το τοπικό Τσμεδε μου έδωσαν το τηλεφωνο του λογιστηρίου στα κεντρικά, αλλα( τι εκπληξη !) οι γραμμες δεν λειτουργουν για τεχνικους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα, 

 

σε περίπτωση που έχω χάσει παραστατικά πληρωμών των πόρων υπερ τρίτων που έχουν γίνει στην τράπεζα, που μπορώ να βρω αρχείο με αυτές τις πληρωμές στο ΑΦΜ μου;

 

η ΕΤΕ μου λέει ότι δεν είναι δικό της θέμα και το ΤΣΜΕΔΕ ότι δεν κρατούν αρχείο και δεν τον ελέγχουν κάπως, παρά μόνο μέσα από τις πολεοδομίες ή το ηλεκτρονικό σύστημα που το ζητάνε.

 

εγώ που θέλω τώρα να καταθέσω αυτά τα παραστατικά θα πρέπει να τα ξαναπληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

οκ, δεκτο.  :sad:

 

1. τοτε εφόσον δεν το ψάχνουν δεν υπάρχει και φόβος για πρόστιμο σε περίπτωση που δεν το δωσεις. και επομένως μέχρι να μας το ζητησουν (βλεπε ηλ.συστημα τεε/υπεκα ή υδομ) δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να το καταβάλουμε. σωστα;

 

2. υπάρχει όμως κάποιος χρονικός περιορισμός γι αυτό; πχ εγώ θέλω τώρα να κλείσω κάποιες δηλώσεις του 4178 που οι πληρωμές έγιναν πριν 1 ή 3 χρόνια από τον 4014 και δε βρίσκω τα παραστατικα. μπορώ να το πληρώσω σημερα για μια αμοιβη που πηρα πριν 3 χρονια; και

 

3. να τα βάλω ως έξοδα στο τρέχων τρίμηνο πληρωμής;

Edited by Μέρσα
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε γιατι επι εποχής 4014 υπήρχε περίοδος που το λ ήταν μικρότερο. Μετά σε κάποια φάση άλλαξε, άρα προκύπτει και πιο μεγάλο ποσό υπέρ ΤΣΜΕΔΕ.

 

Προσωπικά έχω πληρώσει όλα τα ΤΣΜΕΔΕ σε υποθέσεις που έχω 'κλείσει', κάποιοι συνάδελφοι έχουν αποφασίσει να περιμένουν, υπάρχει φήμη για κατάργηση της εισφοράς αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί κάτι.

Edited by akis73
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει δυνατότητα ηλ. πληρωμής (διάβασε και τα προηγούμενες δημοσιεύσεις στο νήμα), μόνο στο κατ/μα είτε σε ΕΤΕ ή Attica.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.