Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτη επιπτώσεων επί των αξόνων για υποκυβισμό κινητήρα


panosgkol

Recommended Posts

Γειά σας κύριοι.

 

Για την αλλαγή κινητήρα και συγκεκριμένα για υποκυβισμό εντός του 25% στην δική μου περίπτωση θέλει η διεύθυνση μεταφορών μελέτη επιπτώσεων επί των αξόνων για τον νέο κινητήρα.

 

Ο νόμος λέει ή συναίνεση του εργοστασίου κατασκευής ή την παραπάνω μελέτη. Μετα από τηλεφωνική επικοινωνία με την εισαγωγική εταιρία του αυτοκινήτου ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΧΑΡΤΙ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗΣ οπότε μονόδρομος είναι η μελέτη.

 

Παρακαλώ θέλω αν έχει κάποιος συνάδελφος ενα πρότυπο μελέτης και οι πρότυπες υπεύθυνες δηλώσεις του μηχανικού πρός την διεύθυνση μεταφορών.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν μπορώ να φανταστώ κάποια δυσμενή επίπτωση στους άξονες, από ένα μικρότερο (ασθενέστερο) κινητήρα.

 

Μάλλον η απαίτηση μελέτης είναι λάθος. (αντε απόδειξε το όμως στους καρεκλοκένταυρους)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...


λοιπον πηγα στο υμε της περιοχης και μου ζητησαν μελετη παροτη προκειτε για υποκιβισμο.. τους ζητησα τι ακριβως και δεν μου εδωσαν τιποτα γιατι δεν ειχαν καποια προσφατη ... υπαρχει καποιος να βοηθησει τι ακριβως θελουν..;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα, επανέρχομαι στο θέμα. Θα μπορούσε κάποιος συνάδερφος που έχει την πρότυπη μελέτη που απαιτείται στην διεύθυνση μεταφορών για έκδοση άδειας κυκλοφορίας λόγω αλλαγής κινητήρα, να την ανεβάσει στο site; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.