Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Α03] Βεβαιώσεις του Ν.4178/13


Recommended Posts

Καλα φανταζεσαι, σε κτιριο προ του 55 υπαρχουν μεταγενεστερες παραβασεις. Το θεμα ειναι οτι η ημερομηνια αυτοψιας ειναι σωστη, απλα εγω αργησα να βαλω τη δηλωση σε οριστικη υποβολη. Οποτε υποθετω οτι το ερωτημα μου ταυτιζεται με την περιπτωση που ερχεται ο ιδιοκτητης πχ σε 2 χρονια και θελει φρεσκια βεβαιωση. Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Πότε το περαίωσες? Μόλις χτες έτσι? Γνώμη μου, είτε ζητάς να την ανοίξουν, είτε κάνεις καινούρια δήλωση για βεβαίωση με αναφορά στη δήλωση αυθαιρέτου, όπως νομίζεις, δεν είναι μείζον θέμα θα έλεγα.

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

Πότε το περαίωσες? Μόλις χτες έτσι? Γνώμη μου, είτε ζητάς να την ανοίξουν, είτε κάνεις καινούρια δήλωση για βεβαίωση με αναφορά στη δήλωση αυθαιρέτου, όπως νομίζεις, δεν είναι μείζον θέμα θα έλεγα.

Μάλλον για νέα προσανατολίζομαι, γιατί η ημερομηνία αυτοψίας είναι και στα αρχεία που ανέβασα στο σύστημα, επομένως δεν αλλάζει. Πώς κάνω "αναφορά" στην παλιά δήλωση?

Link to comment
Share on other sites

στα σχολια 

 

επίσης στον τίτλο 

Ιδιοκτησία Α-1 με δήλωση Ν4178/13   ΜΕ α/α 234567

 

μια ιδέα για αρχή

το φτιάχνεις στα δεδομένα σου

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το κανω να μη μου βγαλει προστιμο παλι; δεν θα δηλωσω τιπορα, απο τη στιγμξ που υπαρχει η αναφορα στην κανονικη δηλωση, σωστα; Επισης, χρειαζεται να περασει και η νεα δηλωση απο το συστημα αμοιβων;

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΟΙΒΉ από τεε  δεν χρειάζεται

 

δεν θα σου βγει πρόστιμο

απλά θα διαλέξεις την επιλογη που λεει ότι όλες οι αυθαιρεσίες έχουν τακτοποιηθει

 

στοιχεια ιδιοκτητη κανονικα

γεωγραφικό προσδιορισμό κανονικα

ΦΚ  ΚΕΝΑ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

απλά θα διαλέξεις την επιλογη που λεει ότι όλες οι αυθαιρεσίες έχουν τακτοποιηθει

 

 

Πού είναι αυτό ρε παιδιά? Όταν την προωθούμε σε αρχική υποβολή?

Link to comment
Share on other sites

Μεζονέτα ισογείου και Α ορόφου η οποία στη σύσταση φαίνεται ως δύο οριζόντιες ιδιοκτησίες (ισογείου και Α ορόφου) με εσωτερική σκάλα η οποία συνδέει τις δύο οριζόντιες, ενώ στα εγκεκριμένα σχέδια δεν φαίνεται πουθενα η εσωτερική σκάλα , είναι δηλαδή δύο ανεξάρτητα διαμ/τα.

Κατά την αποψή σας μπορεί να δοθεί βεβαίωση με την λογική ότι δεν υπάρχουν αυθαίρετες κατασκευές που να αυξάνουν τη δόμηση κάλυψη ή υψος?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.