Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Α03] Βεβαιώσεις του Ν.4178/13


Recommended Posts

Για απλή βεβαίωση δεν χρειάζεσαι α/α αμοιβής σου

Δηλώνεις ότι ποσό θέλεις

και επομένως τσάμπα σκας!  

Link to comment
Share on other sites

εφόσον το πουλάει όλο
φυσικά και άλλες 2
(όχι όμως για αδόμητο -αλλά δικαιώματος υψούν)

Link to comment
Share on other sites

thanks KANA, συνεπώς υπαγωγή για τις 2 υφιστάμενες που έχουν αυθαιρεσίες και 4 βεβαιώσεις (οι 2 που στηρίζονται στην υπαγωγή και άλλες 2 χωρίς αυθαιρεσία για τους μελλοντικούς ορόφους)?

Link to comment
Share on other sites

Σε ακίνητο εντος οικισμού που υπάρχει παλαιό πετρόκτιστο κτίσμα οι ιδιοκτήτες δεν μου φέρνουν κάποιο τίτλο ιδιοκτησίας ή οικοδομική άδεια.

Φαίνεται οτι είναι αρκετά παλιό αλλά δεν έχω κάτι χειροπιαστό πέρα από την αυτοψία. Επιπλέον είναι σε επαφή με άλλο κτίσμα με κοινό τοίχο.

Μπορώ να μετρήσω το κτίσμα που μου υοδεικνύουν και να το θεωρήσω αυτοτελές οικόπεδο περιλαμβάνοντας στο όριο του οικοπέδου τη μισή τοιχοποιία;

Τι προβλήματα μπορούν να προκύψουν από την έκδοση βεβαίωσης;

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σου προσκομίζεται τίτλος ιδιοκτησίας, πως γνωρίζεις ποιος είναι ο ιδιοκτήτης;;;;

Προφανώς και δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ΒΑν δεν υπαρχει τιτλος....πως θα ξερεις οτι δεν ειναι δικο μου ή του Ιασονα!!! Αρα πρεπει να βρεθει τιτλος.

Αν δεν εχουν τιποτα να παμε να κανουν Ενορκη Βεβαιωση σε ενα συμβολαιογραφο ή στο ειρηνοδικιο με δυο μαρτυρες.

Με αυτο νομιζω μπορεις να κανεις βεβαιωση (φυσικα και ΥΔ δικη τους).Μετα μπορουν αν κανουν και τιτλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.