Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Α03] Βεβαιώσεις του Ν.4178/13


Recommended Posts

Δεν μπορείς πλόν να εκδόσεις βεβαίωση από τον 4178.

Θα ανοίξεις νεο έργο στον 4495, θα συμπληρώσεις τα στοιχεία του ακινήτου και τίποτα στα φύλλα καταγραφής, θα γράψεις στα σχόλια ότι προκειται για έκδοση βεβαίωσης σε κτίριο που τακτοποιήθηκε με την υπ' αριθμ. τάδε δήλωση του 4178 και εκδίδεις αυτή που λέει ότι "εμπίπτει στις εξαιρέσεις...".

Ευχαριστώ, 

 

Προχώρησα με νεό έργο στον Ν.4495. Μου ζητάει ένα φύλλο καταγραφής αλλιως δεν προχωραει. Επιλεωγ ένα φυλλο και γραφω ΒΕΒΑΙΩΣΗ και καμια αυθαιρεσια. Βαζω ολα τα στοιχεια πελατη, ακινητου κλπ. και γραφω στο tab προσθετα στοιχεια στα Σχολια αυτό που μου εγραψατε πως αφορα έργο που εχει τακτοποιηθει με Ν4178... Για να εκδωσει ομως βεβαίωση θελει παλι Α/Α αμοιβων, συνφωνειθησα αμοιβη, ημερομηνια αυτοψιας. Θα δωσω παλι ολα αυτα τα στοιχεια ή δεν κανω κατι καλα και κακως τα ζηταει; Δεν θα θεωρηθουν διπλα στοιχεια απο τα ειδα καταχωρησει και στον 4178? 

 

Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα εχω μπλεχτει και στο ΤΕΕ δεν το σηκωνει κανενας, σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Παλιά έβαζες στοιχεία ακινήτου, στοιχεία ιδιοκτήτη, τεχνική έκθεση και ημερομηνία αυτοψίας. Τα υπόλοιπα κουτάκια τα άφηνες κενά. Δεν προχωράει πλέον με αυτά;

Edited by Urehit
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα,1)στη κατηγορια 3 μπαινουν οσες δεξαμενες κ με οποιες διαστασεις υπαρχουν η μονο 1 κ οι υπολοιπες με αναλυτικο?

και 2)δεξαμενη που δεχεται αποβλητα απο ελαιοκαρπο (διφασικη πυρηνα),θεωρειται δεξαμενη αποβλητων για κατ3?ολες υπογειες

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

98/ζζ

 

"δεξαμενες  αποχετευσης, στεγανες  ή απορροφητικες, καθως και δεξαμενες νερου"

 

σαν δεξαμενη που να δεχεται τα "αποβλητα" απο ελαιοκαρπο,

δεν βλεπω να αναφερονται  στην κατ. 3.

[και, μαλλον, δεν θεωρειται "αποχετευση]

 

 γνωμη μου...

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεξαμενη αποχετευσης ....τι εννοει?δεν οριζει ποια ειναι τα <<αποχετευομενα>>!!!!! εξαλου εγω ειδα μια δεξαμενη υπογεια αδεια!!!!Τελικα οσες κ αν υπαρχουν κ ανεξαρτητως διαστασεων μπαινουν?

Link to comment
Share on other sites

Ιασονα ειπα να γλυτωσω τη φασαρια των αναλυτικων,ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.