Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Κάποιος να βοηθήσει τον Θεό, να τον κρατήσει γιατί θα τον πάρει και θα τον σηκώσει.... ( ο αέρας )

Link to comment
Share on other sites

Πες μας Γιαννάκη!

 

- Ο μπαμπάς μου είναι πυροσβέστης. Σβήνει τις φωτιές και σώζει τους ανθρώπους που παγιδεύτηκαν.

 

- Πολύ ωραία, η σειρά σου Κωστάκη.

 

 

 

- Ο δικός μου ο πατέρας είναι γιατρός. Εξετάζει τους ανθρώπους και τους δίνει φάρμακα όταν είναι άρρωστοι.

 

- Θαυμάσια! Εσένα Δημητράκη τι δουλειά κάνει ο πατέρας σου;

 

- Εμένα ο μπαμπάς μου -λέει χαμηλόφωνα- είναι χορευτής σε ένα gay club. Χορεύει στην μπάρα, οι πελάτες βάζουν χρήματα στα εσώρουχα του, και αν έχουν να πληρώσουν καλά ο μπαμπάς πάει μαζί τους στο απέναντι ξενοδοχείο.

 

Στα πρόθυρα εγκεφαλικού η δασκάλα στέλνει τους μαθητές στο προαύλιο του σχολείου κρατώντας μόνο το μικρό Δημητράκη.

- Δεν ήξερα ότι ο πατέρας σου κάνει αυτή την δουλειά, μικρέ μου...

 

- Με συγχωρείτε κυρία, λέει με δάκρυα ο Δημητράκης. Σας είπα ψέματα, ο πατέρας μου είναι οικονομικός σύμβουλος της Κυβέρνησης αλλά ντρεπόμουν να το πω...

Link to comment
Share on other sites

Με την κοπέλα μου χωρίσαμε

όταν ο πατέρας της

θέλησε να μου δώσει για προίκα 3 σπίτια.

Ήθελε να ξεφορτωθεί και κόρη και χαράτσια,κατάλαβες;

 

_____________________________________

-Μωρό μου τι καυτό σώμα είναι αυτό;

-Ευχαριστώ γυμνάζομαι

-Για το καλοριφέρ λέω

 

_____________________________________

Έξω στο μπαλκόνι να ανεμίζει ελληνική σημαία & μέσα στο σαλόνι να παίζει Σουλειμάν ο μεγαλοπρεπής...

Αυτοί οι γείτονες κάτι κάνουν λάθος...

 

______________________________________

-ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ.. τα 2 πουκαμισα μονο 100€...

-Αν παρω μονο το 1 ποσο κανει;

-Το 1 κανει 80€ κυριε...

-Οκ τοτε, θα παρω μονο το αλλο με τα 20€...

 

________________________________________

Α ρε γυναίκα, τι ευτυχισμένοι που είμασταν πριν 10 χρόνια...

- Τρελλάθηκες? Δεν γνωριζόμασταν καν πριν 10χρόνια!

- Ακριβώς γι΄αυτό καλή μου!!!

 

_______________________________________

Στο facebook:

- Πάρε με τηλέφωνο σε 2 λεπτά ρε

- Οκ

 

...Μετά από 2 λεπτά...

 

-Έλα ρε τι ήθελες??

 

- Μπες λιγο φβ να σου δείξω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Μικρό και ασήμαντο ... λαθάκι στην αναγραφή του e-mail μπορεί να φέρει απροσδόκητες εξελίξεις :smile:

 

 

Ένα ζευγάρι από την Αλάσκα αποφάσισε να πάει στην Φλόριντα για διακοπές τον Δεκέμβριο, να ξεφύγει λίγο από το χιόνι και την παγωνιά. Κανόνισαν να μείνουν στο ίδιο ξενοδοχείο, όπου πέρασαν, χρόνια πριν, και τον μήνα του μέλιτος.

 

Επειδή όμως και οι δύο είχαν δουλειές, κανόνισαν ο άντρας να φτάσει Τετάρτη και η γυναίκα Πέμπτη. Φτάνοντας λοιπόν, ο σύζυγος στο ξενοδοχείο μια μέρα πριν, διαπιστώνει με χαρά ότι τα δωμάτια διαθέτουν πλέον και Η/Υ και αποφασίζει να στείλει ένα e-mail στην αγαπημένη του γυναικούλα.

 

Κατά λάθος όμως ξεχνά ένα γράμμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση και το στέλνει χωρίς να ξέρει τις συνέπειες του αθώου του λάθους.

 

Στο Χιούστον μια χήρα, είχε μόλις γυρίσει από την κηδεία του άντρα της και πήγε στον Η/Υ να τσεκάρει τα συλλυπητήρια e-mails (έτσι γίνεται στην Αμερική) από φίλους και συγγενείς. Μόλις διαβάζει το πρώτο, πέφτει ξερή, λιπόθυμη στο πάτωμα. Εκεί την βρίσκει λίγο μετά ο γιος της, και κοιτώντας την οθόνη του ανοιχτού υπολογιστή, διαβάζει το πρώτο e-mail και παθαίνει και αυτός την πλάκα του..

 

ΠΡΟΣ: Την αγαπημένη μου γυναίκα.

ΘΕΜΑ: Έφτασα!!

Ξέρω πως εκπλήσσεσαι που παίρνεις mail από μένα.

Έχουν laptop πλέον εδώ και μπορείς να στείλεις όπου θέλεις. Μόλις έφτασα και μπήκα μέσα. Όλα είναι έτοιμα και για σένα που θα έρθεις αύριο. Ανυπομονώ να σε δω.

Ελπίζω να είχες το ίδιο καλό ταξίδι με εμένα.

Υστερόγραφο: Πολύ ζέστη εδώ κάτω!!!

Link to comment
Share on other sites

πέφτει ξερή, λιπόθυμη στο πάτωμα.

Ευτυχώς δεν έκανε όλο...... το ταξείδι να βρή τον άντρα της!!!

Εκτός αν.... πήγε, είδε, δεν τον βρήκε και γύρισε!!!!

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

πελάτης:- Δεν μπορώ να μπω στο internet.

Τεχνικός:- Το password είναι σίγουρα σωστό;

πελάτης:- Ναι, είδα τον συνάδελφό μου που το έγραφε.

Τεχνικός:- Και ποιο είναι το password;

πελάτης:- Πέντε αστεράκια.

 

 

Τεχνικός:- Το password σας είναι ένα μικρό γράμμα μ όπως λέμε "μήλο", ένα κεφαλαίο Σ όπως λέμε "σκύλος", και ο αριθμός 7.

πελάτης:- Το 7 μικρό ή κεφαλαίο;

Link to comment
Share on other sites

Καλά! Ο τύπος που έβλεπε την νταλίκα να έρχεται και τελικά την σκαπούλαρε πρέπει να ζήσει την ζωή του αφιερωμένη στο Θεό από εδώ και πέρα!!! Δεν μπορεί!!! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.