Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Στη Ρωσια εχουν καμερες στο αυτοκινητο..

Αν θυμαμαι καλα, τις βαζουν γιατι καποιοι πεζοι προκαλουσαν δηθεν ατυχηματα για να αποζημιωνονται απο τις ασφαλιστικες.. Οποτε τις εβαλαν για να εχουν υλικο.......

Link to comment
Share on other sites

(πρέπει να είναι παλιό)

 

Τύπος πηγαίνει σε ανθοπωλείο:

- Ένα μπουκέτο λουλούδια παρακαλώ.

- Μάλιστα κύριε. Τι θέλετε;

- Τι να θέλω, να πηδήξω θέλω!

Link to comment
Share on other sites

Λέει ένας γέρος στο φίλο του:

Όταν ήμουν νέος προσπαθούσα με όλη μου τη δύναμη και με τα δύο χέρια να κατεβάσω το πουλί μου για κατούρημα και δεν τα κατάφερνα. Αυτό συνέχεια πάνω. Τώρα ακόμα και με δύο δάχτυλα το πάω όπου θέλω. Έγινα χειροδύναμος!!! :smile: :-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

3 γέροι συζητούν.

-Ρε παιδιά χτες χάλασε το ασανσέρ και έπρεπε να ανέβω με τα πόδια στον δεύτερο. Μέχρι να φτάσω είχα λαχανιάσει και τα πόδια μου δεν με βαστάγανε. Ποιός? εγώ που όταν ήμουν νέος ήμουν αθλητής. Γερνάω ρε παιδιά, γερνάω και δεν αντέχω πλέον.

-Άσε, προχτές μου ζήτησε το εγγονάκι μου να του διαβάσω ένα παραμύθι. Ακόμα και με τα γυαλιά μου δεν έβλεπα. Ποιός? εγώ που στον πόλεμο ήμουν ελεύθερος σκοπευτής. Άτιμα γηρατειά.

 

Ο τρίτος αφού βγάζει έναν βαθύ αναστεναγμό λέει:

-Σήμερα ήταν η Σβετλάνα στο σπίτι για να καθαρίσει και όπως ήταν σκυμμένη πάω από πίσω και να της τον φερμάρω και εκείνη μου λέει << Κύριος Τάσος, τρίτη φορά σήμερα?>>. Άτιμα γηρατειά, ξεχνάω.

Link to comment
Share on other sites

Πάει ένας σφίχτης σε ένα σουβλατζίδικο κ με ύφος "Mαμάω και Δέρνω" παραγγέλνει 2 πιτόγυρα απ' όλα και έξτρα καυτερό πιπέρι…

Τα παίρνει, πάει στο κοντινό πάρκο, κάθεται σε ένα παγκάκι κ με μία αποφασιστική και μάτσο κίνηση ξετυλίγει το 1ο και τραβάει μία δαγκωνιά…

Τον κόβει το πιπέρι, κοκκινίζει, ιδρώνει βγάζει ατμούς αλλά δεν μασάει και τραβάει άλλη μία δαγκωνιά… Τον πιάνουν τα κλάμματα…

Περνάει τ

ην ώρα εκείνη ένας άστεγος που άραζε στα παγκάκια:

- Ρε φίλε, 2 μέτρα παιδί μπρατσαράς, γιατί κλαις???

"Πέθανε η μανούλα μου", απαντάει ο σφίχτης για να μη δείξει ότι την έχει ακούσει από το πιπέρι… "Είπα να φάω λίγο αλλά δεν πάει μπουκιά κάτω… Θες το άλλο το πιτόγυρο να μην πάει χαμένο??"

Το ξετυλίγει με λιγούρα ο άστεγος και με μια δαγκωνιά τρώει το μισό σουβλάκι… και δώστου τα κλάμματα ποτάμι όπως ήταν λογικό… Και του λέει ο σφίχτης:

- Καλά ρε φίλε η δική μου η μάνα πέθανε εσύ γιατί κλαις???

- Κλαίω επειδή πέθανε η μάνα σου και δεν έχω τι να σου γ__σω τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.