Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Με την συμπάθεια μου στις μηχανικούς εκπροσώπους του ωραίου φύλου!!!

 

Αρχιτεκτόνισσα Power hit Summer 2009

Link to comment
Share on other sites

Συζητούν τρεις φίλοι μηχανικοί, μπροστά στην φωτογραφία ενός πραγματικά υπέροχου γυμνού γυναικείου σώματος.

 

Και η γνωστή κόντρα ποιά από τις τρεις είναι Η επιστήμη, έχει φουντώσει. Και ο καθένας τους υπερασπίζεται φυσικά τη δική του!

 

Αυτή τη φορά το καυτό ερώτημα είναι «Σαν τι μηχανικός λειτούργησε ο Θεός. όταν τη σχεδίαζε»

 

Πετιέται πρώτος ο αρχιτέκτονας

 

«τι λέτε ρεεε … δείτε εδώ προσωπάκι, δείτε καμπύλες, … δείτε εδώ στήθος … δείτε γλουτούς ... Σαν αρχιτέκτονας λειτούργησε!»

 

Πετιέται αμέσως ο μηχανολόγος :

 

«καλά σοβαρολογείτε ???? δείτε εδώ γόνατο, ώμο, γνάθο, δείτε αρθρώσεις, κλειδώσεις, καρπός, … μη τρελαθούμε τώρα ... σα μηχανολόγος λειτούργησε!»

 

Πετιέται αγανακτισμένος και ο ηλεκτρολόγος:

 

«τι λέτε ρε ζώα … δεν τα βλέπετε αλλά, ξέρετε τι είναι πίσω απ’ όλα αυτά ??? Ένα τεράστιο καλωδιακό σύστημα χαμηλών σημάτων και ρευμάτων … νεύρα .. νευρώνες, αισθητήρια, ο εγκέφαλος, ο νωτιαίος μυελός … τι νομίζετε ότι τα συνδέει όλα αυτά και τα κάνει να λειτουργούν και να συνεργάζονται… εεε ??? σαν ηλεκτρολόγος λειτούργησε ο Θεούλης μας»

 

Μίλησαν όλοι … Σιγή πέφτει στο τέλος... Όλοι έχουν γερά επιχειρήματα, κανένας δεν υποχωρεί, μέχρι που ξαναπαίρνει το λόγο ο μηχανολόγος … κουνώντας το κεφάλι του με απογοήτευση…

 

«τίποτα κύριοι … σκατά στα μούτρα μας … σαν πολιτικός μηχανικός λειτούργησε … δείτε εδώ σχεδίαση .. έχει βάλει δύο αγωγούς αποχέτευσης να εκβάλουν δίπλα σε χώρους … αθλοπαιδιών και αναψυχής !!!»

Link to comment
Share on other sites

.....Χθες το βράδυ, καθόμασταν με τη γυναίκα μου στο τραπέζι και όπως βλέπαμε τις βραδυνές είδησεις για ένα θέμα ευθανασίας που έχει προκύψει πρόσφατα στην ιταλια με μία κοπέλα, και έτσι αρχίσαμε να μιλάμε για την ευθανασία.

 

Στο θέμα της επιλογής μεταξύ ζωής και θανάτου, της είπα:

" Μην μ' αφήσεις ποτέ να ζω σαν φυτό και σε αυτή την απαίσια κατάσταση, να εξαρτώμαι από μία μηχανή και να ταΐζομαι από το υγρό μιας μπουκάλας.

 

Εάν με δεις σε τέτοια κατάσταση, αποσύνδεσε άμεσα τα μηχανήματα που με κρατάνε στη ζωή".

 

Οπότε η γυναίκα μου σηκώθηκε από το τραπέζι, τράβηξε την πρίζα από την τηλεόραση, έσβησε τον υπολογιστή και πέταξε τη μπύρα μου!!!

 

 

edit. Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς ανέκδοτο...

Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο είναι ότι στην περίπτωσή σου, (μετά που τράβηξε η γυναίκα σου την πρίζα, έσβησε τον Η/Υ και πέταξε την μπύρα σου), εσύ ζωντάνεψες...

Link to comment
Share on other sites

Στρίβει κάπως άτσαλα ο παπάς με το Fiat Punto του και πέφτει πάνω σε μια Ferrari που έρχονταν από την άλλη μεριά και γίνεται μια τρομακτική σύγκρουση από την οποία καταστρέφονται ολοσχερώς και τα δύο αυτοκίνητα.

Οι οδηγοί τους όμως δεν έχουν ούτε μια γρατσουνιά. Βγαίνει από τις λαμαρίνες ο οδηγός της Ferrari και κατεβάζει όλα τα καντήλια στον παπά:

- Μα καλά ρε ηλίθιε ποιος σου έδωσε το δίπλωμα γαμώ το ..., θα σε ....

Ατάραχος ο παπάς απεγκλωβίζεται κι αυτός από το Punto του και πράος του λέει:

- Τέκνον μου ηρέμησε. Είναι αμαρτία να βρίζεις αυτή την στιγμή που έχει επιτελεστεί ένα πραγματικό θαύμα. Τα αυτοκίνητα μας καταστράφηκαν τελείως όμως εμείς δεν πάθαμε απολύτως τίποτα! Αυτό δεν είναι θαύμα;

Ο τύπος συνειδητοποιεί πράγματι πως είναι σώος και αβλαβής και ότι επιπλέον μιλάει με έναν παπά και δαγκώνεται:

- Εεεεε; παπά μου; ναι; ίσως έχεις κάποιο δίκιο συγγνώμη...

- Κι όχι μόνο αυτό τέκνον μου, συνεχίζει ακάθεκτος ο...

 

παπάς αλλά μας δίνεται η ευκαιρία να δοξάσουμε τον Κύριο πίνοντας από αυτό το κρασί που προόριζα για την Θεία Κοινωνία και του δείχνει ένα μπουκάλι μαυροδάφνη που ήταν άθικτο από την σύγκρουση στην θέση του συνοδηγού.

Το ανοίγει ο παπάς και του το προσφέρει. Ο τύπος με ύφος αποκάλυψης το παίρνει και κατεβάζει κάμποσο για να στανιάρει:

- Πάτερ μου, δεν ξέρω τι να πω, είναι πράγματι ένα θαύμα. Πιες κι εσύ για να δοξάσεις τον Κύριο

 

 

- Α, όχι τέκνον μου! Εγώ θα περιμένω την αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένας ναυαγός σ' ένα νησί επί πολλά χρόνια μόνος του.

Επιβίωνε με μπανάνες, καρύδες, κάνα ψάρι κλπ...

Μια μέρα καθώς καθόταν και χάζευε τον ωκεανό, παρατηρεί κάτι πουρμπουλήθρες.

Οι μπουρμπουλήθρες πλησίαζαν προς το μέρος του και γίνονταν όλο και περισσότερες!

Ξάφνου, προβάλλει μία θεσπέσια θηλυκή φιγούρα με στολή δύτη!

Με μία κίνηση slow - motion (a - la Hollywood ) βγάζει την κουκούλα και τη μάσκα

αποκαλύπτοντας το ονειρεμένο της πρόσωπο.

Ο ναυαγός είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό! Η γκόμενα αρχίζει να κινείται προς το μέρος του

με εμφανώς σεξουαλικές διαθέσεις...

Ανοίγοντας αργά και βασανιστικά το φερμουάρ της στολής της, κοιτάει με λάγνο βλέμμα τον

ναυαγό & του λέει:

- Ναυαγέ, από πότε έχεις να καπνίσεις ένα καλό τσιγαράκι;

- Ουου, θα' ναι και 5 χρόνια! απαντάει εκείνος.

Βγάζει η γκόμενα ένα πακέτο Camel μέσα απ' τη στολή της και του το πετάει!

Κατεβάζοντας το φερμουάρ ακόμα χαμηλότερα, λίγο πιο κάτω από το στήθος, και κάνοντας το λάγνο βλέμμα

ακόμα πιο έντονο του λέει:

- Ναυαγέ, από πότε έχεις να πιεις ένα καλό ουίσκυ '15 ετών';

- Ουου, θα είναι και 7 χρόνια!

Με μια κίνηση, η γκόμενα βγάζει ένα Dimple από τη στολή της και του το πετάει!

Έχοντας πλέον κατεβάσει το φερμουάρ μέχρι τον αφαλό, κοιτάει το ναυαγό στα μάτια και όλο νόημα του λέει:

- Ναυαγέ, από πότε έχεις να... περάσεις καλά;

Αυτός γουρλώνει τα μάτια του και χωρίς να μπορεί να πιστέψει στα αυτιά του για την τύχη του,

της απαντάει με δάκρυα χαράς στα μάτια...

 

 

 

 

- Αν μου πεις ότι έχεις και Playstation εκεί μέσα, θα πεθάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο σείσμο και κατάρευση οικίας αφού έγινα οι απαραίτητες μηνήσεις γίνετε το δικαστήριο.Κατηγορουμενοι είναι Μπετόν και Σίδερο.

Ρωτάει ο πρόεδρος το μπετόν ¨για πες μας εσύ τη ξέρεις για την υπόθεση?

Το μπετον απαντά ¨Εγώ κυρ πρόεδρε τι να πώ δεν μου είχαν το τσιμέντο που έπρεπε τα σκύρα ήταν ποταμίσια η αμμος ήταν θαλλάσσης τι να κάνω και έγω δεν άντεξα.

Καλός λέει ο πρόεδρος , για πές μας εσύ τώρα Σίδερο εσύ ναι εσύ τι ξέρεις ?

και το σίδερο ¨τι εγώ κυρ πρόεδρε εγώ θα βρω το μπελα μου ?Εγώ δεν είμουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.