Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Μπερδεύτηκα

δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω

Ναι αλλά ο πολίτης δεν σκέφτηκε τι θα γινόταν αν όλοι αγόραζαν μικρά μη άρτια και οικοδομήσιμα αγροτεμάχια (εκτός σχεδίου) και άρχιζαν αυθαίρετα να φτιάχνουν μέσα σε περιφράξεις τέτοιες κατασκευές (που δεν είναι και καλαίσθητες συνήθως ) αλλοιώνοντας το χαρακτήρα του περιβάλλοντος από γεωργικό ή δασικό σε κάτι άλλο (πχ μια φαβέλα)  Επομένως ακόμα και με αυτούς τους κακούς νόμους , την πολυνομία  και την κακή γραφειοκρατία ακόμα υπάρχει μια άμυνα προς την καταστροφή του περιβάλλον μας Δεν είναι τυχαίο ότι σε σχέση με άλλες χώρες , ακόμα διατηρούμε παρά την έλλειψη εργαλείων προστασίας (χωροταξικά , κτηματολόγιο , δασικούς χάρτες )  ένα σχετικά καλό φυσικό περιβάλλον , που θα μπορούσε βέβαια να ήταν και καλύτερο Μόνο όπου έχει πέσει πολύ χρήμα , έχει καταστραφεί ή αλλοιωθεί 

 

Επομένως εγώ δεν τον λυπάμαι τον πολίτη Βαγγέλη της ιστορίας Καλά να πάθει 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν κορες..πιστευω οτι τα επιχειρηματα του πατερα προς την μικρη απλα ειναι προς μιμηση  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3559203/Father-praised-parenting-skills-telling-daughter-4-break-future-boyfriends-legs-hilarious-viral-video-s-not-impressed.html

Link to comment
Share on other sites

ρωτάει η πελάτισσα τον παραγιό του φουρναρη ,

- καλέ, τι βάζει ο φούρναρης στα κουλουράκια κ είναι τόσο νόστιμα ?

- ταχίνι κυρία μου

- ΑΑΑΑΑ!!!!! τον ανώμαλο , κ δεν του φαίνονταν 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένας άνεργος μηχανικός σκέφτηκε να ανοίξει μία κλινική για να βγάζει λεφτά. Μία ταμπέλα απ’ έξω έγραφε:

 

Θεραπευτείτε για τα πάντα με 50€.

 

Αν δεν θεραπευτείτε σας επιστρέφουμε εμείς 100€.

 

Ένας γιατρός νομίζοντας ότι είναι μία καλή ευκαιρία να βγάλει ένα 100ρικο πάει επίσκεψη.

 

Γιατρός (ως ασθενής): “Γιατρέ έχω χάσει την αίσθηση της γεύσης”

 

Μηχανικός (ως γιατρός): “Αδελφή φέρτε παρακαλώ το φάρμακο Νο 22 και ρίξτε 3 σταγόνες στο στόμα του ασθενούς”

 

Ο γιατρός – ασθενής φτύνει το φάρμακο και λέει: “Μα αυτό δεν είναι φάρμακο! Είναι πετρέλαιο!”

 

Ο μηχανικός – γιατρός: “Συγχαρητήρια. Η γεύση σας επέστρεψε. 50 € παρακαλώ”.

 

Ο δήθεν ασθενής γιατρός φεύγει τσατισμένος αλλά δε το βάζει κάτω και επιστρέφει σε μερικές μέρες αποφασισμένος να πάρει πίσω τα χρήματά του.

 

Ο ασθενής γιατρός: “Γιατρέ έχασα τη μνήμη μου και δεν θυμάμαι πια τίποτα”.

 

Μηχανικός – γιατρός: “Αδελφή φέρτε παρακαλώ το φάρμακο Νο 22 και ρίξτε 3 σταγόνες στο στόμα του ασθενούς”

 

Ο γιατρός – ασθενής πανικόβλητος: “Μα αυτό το φάρμακο είναι για τη θεραπεία της γεύσης”!

 

Μηχανικός: “Συγχαρητήρια! Η μνήμη σας επανήλθε. 50 € παρακαλώ”.

 

Ο γιατρός φεύγει εξαγριωμένος με τον εαυτό του. Αμετανόητος μετά από μερικές ημέρες επιστρέφει.

 

Ασθενής: “Γιατρέ η όρασή μου έχει αδυνατίσει πολύ. Μπορείτε να κάνετε κάτι?”

 

Μηχανικός: “Δυστυχώς κύριε δεν έχουμε φάρμακο για αυτό. Παρακαλώ πάρτε αυτό το 100ρικο.”

 

Ασθενής: “Μα αυτό είναι 20αρικο!”

 

Μηχανικός: “Συγχαρητήρια. Η όρασή σας επανήλθε. 50 € παρακαλώ”.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.