Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαγραφή έργων από το σύστημα διαχείρισης αμοιβών ΤΕΕ


TomA

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μέσα στο λογαριασμό μου στο σύστημα αμοιβών ΤΕΕ υπάρχουν έργα σε διάφορα στάδια (προς υποβολή, ενδιάμεση υποβολή, τελική υποβολή) τα οποία δεν .... ευδοκίμησαν (για τους γνωστούς λόγους).

Στην ημερίδα του ΤΕΕ-ΤΚΜ με θέμα την φορολογία των μηχανικών πριν μια εβδομάδα, αναφέρθηκε ότι το ΤΕΕ θεωρεί ότι εισέπραξα την νόμιμη αμοιβή σε κάθε έργο που δεν έχω ανεβάσει συμφωνητικό στο σύστημα του. Υπάρχουν έργα όμως τα οποία δεν προχώρησαν, δεν πληρώθηκα και φυσικά δεν έχω συμφωνητικό. Θεωρητικά είναι άκυρα.

Επίσης υπάρχουν έργα που μετά την τελική υποβολή τους βρήκα λάθος και έφτιαξα καινούργιο υπολογισμό ΤΕΕ.

Για όλα αυτά τα έργα θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να τα διαγράψω από το σύστημά μου.

Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να διαγράψεις έργο και δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος κίνδυνος, ακόμη και γι' αυτά σε τελική υποβολή.

Να μη σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά νομίζω έτσι είναι.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαγραφονται .....αλλα απο ημεριδες απο υπουργειο ειπαν οτι μπορουμε να κανουμε αρκετες δοκιμες στο συστημα των αμοιβων χωρις να σημαινει οτι ειναι και πραγματικες. Παρολα αυτα συνέστησαν φειδω.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενας κινδυνος μηπως στο μέλλον ο Θεοχαρης μεσω του taxis και αφου βεβαια υλοποιησει την εφαρμογη με τη λιστα των συμφωνητικων και αφού αποκτησει δικαιωμα "επισκεψης" στο συστημα του Τ.Ε.Ε. (οπως και στις τραπεζες) να αρχισει τις διασταυρωσεις.

Φανταστειτε λοιπον να εχει λιστα με 20 συμφωνητικα απο τον ταδε μηχανικο και να του προκυπτει απο το συστημα οτι ο ιδιος μηχανικος εχει 30 εργα την αντιστοιχη χρονια. Τι νομιζεται οτι θα ψαξει αν αυτα τα επιπλεον 10 εργα ειναι παγωμενα η προς ακυρωση, η εχουν κατα λαθος εισαχθει??

Νομιζω οτι κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θέμα με τα εργα που έχουν ανοιχθεί για πειραματισμό.. Τι στιγμη που δεν εχει γίνει οριστική υποβολή δεν υπάρχει πρόβλημα και ένα μικρό παιδί το καταλαβαίνει αυτό. Μηχανικοί είμαστε μην βλέπουμε φαντάσματα παντού.

Από την άλλη συμφωνω με αυτό που λέει ο TomA θα έπρεπε έτσι και αλλιώς να υπάρχει δικαίωμα διαγραφής στα εργα που δεν έχουν υποβληθεί οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θέμα με τα εργα που έχουν ανοιχθεί για πειραματισμό.. Τι στιγμη που δεν εχει γίνει οριστική υποβολή δεν υπάρχει πρόβλημα και ένα μικρό παιδί το καταλαβαίνει αυτό. Μηχανικοί είμαστε μην βλέπουμε φαντάσματα παντού.

Από την άλλη συμφωνω με αυτό που λέει ο TomA θα έπρεπε έτσι και αλλιώς να υπάρχει δικαίωμα διαγραφής στα εργα που δεν έχουν υποβληθεί οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θέμα με τα εργα που έχουν ανοιχθεί για πειραματισμό.. Τι στιγμη που δεν εχει γίνει οριστική υποβολή δεν υπάρχει πρόβλημα και ένα μικρό παιδί το καταλαβαίνει αυτό. Μηχανικοί είμαστε μην βλέπουμε φαντάσματα παντού.

Από την άλλη συμφωνω με αυτό που λέει ο TomA θα έπρεπε έτσι και αλλιώς να υπάρχει δικαίωμα διαγραφής στα εργα που δεν έχουν υποβληθεί οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.