Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δημόσια διαβούλευση για το new deal στα φ/β


sakatis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 45
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω παντως αν δεν εκανα λαθος στους υπολογισμους μου,στο δικο μου οικιακο αλλα και πελατων μου,με το new deal κερδισμενος ειμαι σε βαθος 25-30 ετων ΑΝ δεν γινουν αλλες αλλαγες.

Βεβαια,οι πιθανοτητες λενε οτι θα κανουν σε κανα 2 χρονια κι αλλο κουρεμα.

 

πως ειναι δυνατον να εισαι κερδισμενος? Εκτος και το εγκατεστησες το 2010

Link to comment
Share on other sites

@Maneni. ναι.Αυγουστο του 10.Βασικα ημουν ο τεταρτος στη Λαρισα στην αιτηση.Μεταξυ μας κερδισμενος δεν θα ειμαι αν συνυπολογισεις πιθανες βλαβες στο μελλον,πτωση αποδοσης κλπ. αλλα αυτα μεσα στο προγραμμα ηταν ξε αρχης.

Link to comment
Share on other sites

Τρεξιμο απο το 2007,κατασκευη τελικα των παρκων (2 80aria) μεσα του 2011..προσωπικες οικονομιες μιας ζωης μπηκαν εκει.αναπτυξιακος κομμενος κατα 20%.τελικο ποσο αναπτυξιακου,20% επι πραγματικου κοστους..τιμωρια επειδη μπηκα στον αναπτυξιακο 8 λεπτα κατω η τιμη απο 0,385 σε 0,305..καλυτερα να μην επαιρνα αναπτυξιακο.ολα αυτα στο ΜΗ διασυνδεμενο,που η τιμη στοιχιζει παραπανω απο οτι μας δινουν (λογω πετρελαιου)..αν νομιζουν καποιοι οτι εγω θα τρεχω συνεχεια και θα μπαινω μεσα ενω τα χρηματα που επρεπε να παιρνω να τα παιρνουν αλλοι ειναι γελασμενοι..δεν υπογραφω αλλη συμβαση και ας μην με ξαναπληρωσουν το εχω αποφασισει.ας ερθει η τραπεζα να παρει τα παρκα.τα παρκα ειναι διπλα στο σπιτι μου και δεν θα τα αφησω να ξαναδουλεψουν με τον ενα η τον αλλο τροπο.να δουμε τοτε ποσα απιδια παιρνει ο σακος.με αυτο το νομοσχεδιο παιζουν με την φωτια.αυτο το νομοσχεδιο αν τελικα περασει και θα με θυμηθητε αν φερει οφελος 500 εκατομμυρια το χρονο,το κρατος θα χασει σε μια δεκαετια πολυ παραπανω,μονο και μονο απο το κλιμα αβεβαιοτητας που θα δημιουργησει.εδειξαν ποσο ξεπουλημενοι ειναι.εδειξαν οτι μισουν εμας του επειδη θα εμπαιναν 5 φραγκα στην τσεπη μας.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μισουν εσας/εμας τους μικρους. Ουτε τους νοιαζει τα 5 (καλπικα) φραγκα.

 

Τους νοιαζει να εξασφαλισουν τα δικα τους φραγκα, τα οποια ειναι παραπανω απο πεντε και ειναι και χρυσα....

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο σύνδεσμο "ΗΛΙΟΣ" για την αμεση κινητοποιηση του με εύστοχες ενέργειες. Ευελπιστουμε να βρουν ανταπόκριση και να μην βγει προς ψηφιση αυτο το εκτρωμα..

 

http://www.syndesmosilios.gr/2014-03-14_Epistolh_YPEKA_final.pdf

Edited by LeftLane
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη ως Ελληνες δεν συμφωνουμε ουτε με τον εαυτο μας, υπηρχε διαφωνια, αποχωρηση και δημιουργια νεου συνδεσμου (βλ "στεγη")...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ συνάδελφε CYBERSYMEON,

Συμφωνώ απόλυτα και ομολογώ ότι καλύτερα δεν θα μπορούσα να το διατυπώσω. Απλώς θα ήθελα να προσθέσω ότι τίθεται εκβιαστικά στην κοινωνία και την βουλή η αύξηση τις τιμής ρεύματος στον καταναλωτή άν δεν περάσει το κούρεμα. Πάντως ουδείς τροποποίησε μονομερώς τις τιμές των διοδίων προς ώφελος των καταναλωτών, ούτε και τα επιτόκια των δανείων προς ώφελος των δανειοληπτών. 

Όπως προείπες,"Ραντεβού στα δικαστικά έδρανα".

Edited by pantelis papageorgiou
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.