Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Έντυπο λογαριασμού μελετών για ΤΥΔΚ


AereVoS

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.

Μιλουσα με φιλο μηχανικο πριν λιγες μερες και μου ειπε οτι μετα την εγκριση μελετων απο μια ΤΥΔΚ απαιτειτε η καταθεση ενος "Εντυπου Λογαριασμου". Ξερει κανεις τι ακριβως ειναι αυτο το εντυπο?

Υπαρχει καποιο προτυπο σε ηλεκτρονικη μορφη?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

για επίβλεψη μελέτης από την ΤΥΔΚ απαιτείται για την πληρωμή η υποβολή λογαριασμού και πινακίου αμοιβής σύμφωνα με τις προεκτεινόμενες αμοιβές του 3316. Το έντυπο του λογαρισμού είναι παρόμοιο με αυτό για επίβλεψη έργων, αλλά δυστυχώς δεν έχω κανένα πρόχειρο τώρα σε ηλεκτρονική μορφή....

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ζητήσεις να σου δώσουν ένα λογαριασμό (μαζί με τα πινάκια αμοιβής) από ένα παρόμοιο έργο, γιατί κάθε υπηρεσία τα θέλει και διαφορετικά. Αυτό για να μην ταλαιπωρηθείς. Συνήθως θέλουν 6 αντίτυπα τοποθετημένα σε υποφακέλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να σε βοηθήσω πρέπει να έχεις και ένα προγραμματάκι για να σου υπολογίσει και τις αμοιβές κατά τον 3316 προκειμένου να μπορέσεις να πείσεις τον επίτροπο της ΤΥΔΚ ότι η προσφορά σου είναι η πλέον συμφέρουσα. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα μέχρι που βρήκα στο site της runet.gr το προγραμματάκι και το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Καλησπέρα!

Για να μην ξανανοίξω νέα συζήτηση με το ίδιο topic, επαναφέρω το θέμα!

Από Δήμο, για μελέτη που ολοκλήρωσα, προκειμένου να πληρωθώ, μου ζητάνε αυτό τον λογαριασμό για τον οποίο δεν έχω ιδέα!

Διάβασα 2-3 πράγματα στον 3316. Υπάρχει κάποιο πρότυπο στο οποίο να βασιστώ; Έχει κανείς κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.