Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λήξη υποστήριξης Windows XP


pantsel

Recommended Posts

7 ώρες πριν, katrmp said:

Αύριο νομίζω είναι η τελευταία μέρα των 7.

Υποχρεουμαστε να έχουμε έκδοση pro στο γραφείο και άρα να πληρώσουμε ή μπορούμε να κάνουμε δωρεάν αναβάθμιση και από πού?

Να μη σας πάρω στο λαιμό μου αλλά εγώ το παρακάτω το έκανα και έπιασε.

https://www.cnet.com/how-to/rip-windows-7-upgrade-to-windows-10-free-heres-how/

Link to comment
Share on other sites

1.Αυτό Ηλία μέχρι αύριο ισχύει?

2. Τα pro 7 αναβαθμίζονται αυτόματα σε pro 10? Γιατί δεν έχει να διαλέξεις pro ή home

3. Αυτη η αναβάθμιση σε έλεγχο αυθεντικότητας έχει κάποιο θέμα?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

τα keys που αγοράζουμε από κινεζομάγαζα με 9€ μετράνε σε πιθανό έλεγχο για αυθεντικά ή μόνον τα Ελληνικά τιμολόγια με αφμ και φπα?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, katrmp said:

1.Αυτό Ηλία μέχρι αύριο ισχύει?

2. Τα pro 7 αναβαθμίζονται αυτόματα σε pro 10? Γιατί δεν έχει να διαλέξεις pro ή home

3. Αυτη η αναβάθμιση σε έλεγχο αυθεντικότητας έχει κάποιο θέμα?

Νομίζω ισχύει. Τα pro αναβαθμίζονται αυτόματα σε pro.

Σ' εμένα δεν υπήρξε θέμα ενεργοποίησης και έλεγχο αυθεντικότητας.

Link to comment
Share on other sites

@katrmp, καλημέρα,

ένα πολύ κατατοπιστικό βιντεάκι από το pcsteps (προσωπικά το βρίσκω αρκετά αξιόλογο τόσο ως site καθώς όσο και ως προς τα βιντεάκια που ανεβάζει ο αρχισυντάκτης του, γενικά το παρακολουθώ αρκετά χρόνια). Αν έχεις όρεξη δες το όλο και θα έχεις πιστεύω κυριολεκτικά όλες τις απαντήσεις στα ερωτήματά σου --και νομίζω με αιτιολόγηση--- και πιθανόν και σε κάποια άλλα.
 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ το ειδα!

Αυτός προτείνει αγορά με 9 ε, αλλά σε ένα σημείο αναφέρει και αυτό που λέει ο Ηλίας παραπάνω για δωρεάν.

Αν ακολουθήσουμε στο γραφείο με windows 7 pro το link με την δωρεάν αναβάθμιση που παραθέτει ο Ηλίας παραπάνω δεν θα έχουμε πρόβλημα σε έλεγχο εφορίας σωστά? Τιμολόγιο όμως δεν θα έχουμε!! Παίζει ρόλο??

 

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Η δωρεάν αναβάθμιση των 7 σε 10 έχει λήξει , απλά η microsoft είναι χαλαρή στον έλεγχο μια που με τόσα στοιχεία που μαζεύουν τα win10 κατά την χρήση θα έπρεπε να σε πληρώνουν και όχι να πληρώνεις.Σε ενδεχόμενο έλεγχο είναι το ίδιο με παράνομο λογισμικό , οπως επίσης και τα κλειδιά των 9€  , όπως επίσης και τα αγορασμένα με τιμολόγιο που έχουν κωδικούς από volume licensing (και κοστίζουν εκει γύρω) που δεν προορίζονται για αυτήν την χρήση (απλώς εκεί μπορείς μετα να στραφείς νομικά κατά του πωλητή αν σε εξαπάτησε) , το πρόστιμο θα το φάς ...

Αν θες να ρωτήσεις αν είναι νόμιμη η χρήση κάποιας έκδοσης των windows (που δεν ήρθε μαζί με τον υπολογιστή) πριν σου ζητήσουν το κλειδί για να το τσεκάρουν σε ρωτάνε πόσο το πήρες ..

Link to comment
Share on other sites

Αφού η αναβάθμιση έγινε δωρεάν δεν έχεις πληρώσει. Γιατί είναι παράνομο? Επειδή επίσημα έχει λήξει από το 2016 και άρα σε έλεγχο θα σου λένε αυτό?

Που μπορούμε να πάρουμε φθηνά με τιμολόγιο να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.