Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια Λειτουργίας Κομμωτηρίου Σκύλων Εντός Καταστήματος Λιανικής Ζωοτροφών,Ειδών Φροντίδος&Αξεσουάρ Ζώων


Recommended Posts

Καλησπέρα Συνάδελφοι και Χρόνια Πολλά και Καλά,

 

γνωρίζει κανείς διαδικασία, δικαιολογητικά αδειοδοτήσεως χώρου κομμωτηρίου σκύλων εντός υφισταμένου καταστήματος ζωοτροφών, ειδών φροντίδος και αξεσουάρ ζώων ; Αδειοδοτούσα αρχή είναι ο Δήμος ; Απαιτείται κάποιο πιστοποιητικό επιμορφώσεως για αυτόν που θα ασκεί την κυνοκομμωτική ;  

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

συναδελφε μπραβο σου για το ευρος των ασυνιθιστων περιπτωσεων καταστηματων που εχεις. 

χωρις να εχω κατι συγκεκριμενο να πω , νομιζω πως δεν εχω δει κατι σχετικο στη νομοθεσια. ειδικα οτι προκειται για καταστημα υγειονομικου ενδιαφεροντος. 

2 εκδοχες μου ερχονται στο μυαλο.

η πρωτη να μην χρειαζεται κατι ειδικο . δηλαδη να ανοιγεις μονο με εναρξη στη ΔΟΥ. (δεν μου φαινεται πολυ πιθανο αυτο)

η δευτερη ειναι να μπορει να ασκησει αυτη την δραστηριοτητα μονο πτυχιουχος κτηνιατρος . δηλαδη ανοιγοντας ενα κτηνιατριο να ειναι απο τα πραγματα που μπορει να εξασκησει χωρις περαιτερω αδειοδοτηση. αυτο μου φαινεται πολυ πιθανο.

καλημερα καλες δουλειες.

Edited by stvxri
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Συνάδελφε,

 

σ' ευχαριστώ, να' σαι καλά ! Εύχομαι και για σένα ό,τι καλύτερο ! Κάτι θα υπάρχει και θα ενημερώσω σχετικώς. Οι ασυνήθιστες περιπτώσεις οφείλονται στην ασυνήθιστη φαντασία και ευρηματικότητα των φίλων μου  :wink:  

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Nα εμπλεκεται η κτηνιατρικη? Απο εκει θα ξεκιναγα το ψαξιμο εγω αν μου ερχοταν τετοια δουλεια (και μετα θα πηγαινα για ενα τζοκερ, που ξερεις :mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 1 year later...
On 27/3/2014 at 2:21 ΠΜ, Antiermitianos said:

Εμπλέκεται Συνάδελφε, μέσα είσαι. Θα ενημερώσω σύντομα σχετικώς.

Τελικά συνάδελφε τι χρειάζεται για την άδεια λειτουργίας κυνοκομμωτικής; Μου προέκυψε μόλις μια ίδια περίπτωση. Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορείς να βοηθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 24/9/2021 at 1:58 ΜΜ, Pasxalistrakas said:

Τελικά συνάδελφε τι χρειάζεται για την άδεια λειτουργίας κυνοκομμωτικής; Μου προέκυψε μόλις μια ίδια περίπτωση. Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορείς να βοηθήσεις.

'Ιδια ερώτηση και απο μενα. Antiermitianos  τα φώτα στραμμένα σε σένα !!🙂

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.