Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκτός σχεδίου,εντός ΖΟΕ τότε κι εντός ΓΠΣ;


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Μέτρησα ένα αγροτεμάχιο στην Κερατέα και πήγα στην Πολεοδομία Μαρκοπούλου όπου μου είπαν ότι είναι εκτός σχεδίου και εντός ΖΟΕ.

Τώρα με ρωτάει η συμβολαιογράφος αν είναι κι εντός ΓΠΣ?

Πρέπει να ξαναπάω Πολεδοδομία να ρωτήσω ή ο συνδυασμός εκτός σχεδίου και εντός ΖΟΕ Μεσογαίας συνεπάγεται και εντός ΓΠΣ?

help...

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Yπάρχει ΓΠΣ με την υπ' αριθ.Αποφ-52612/2581/18-8-87 του Υπουργού Περιβάλλοντος, Χωροταξίας και Δημοσίων 'Εργων ΦΕΚ-952/Α/87 καθώς και 2 τροποποιήσεις ΦΕΚ 1052/02 και 557/03

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ.

Υπάρχει περίπτωση να είμαι εκτος των ορίων του ΦΕΚ1052/03 και 557/03 που ανέφερες? δηλ.τα όρια ΓΠΣ να μην ταυτίζονται με τα όρια ΖΟΕ?

Πάντως σ'ευχαριστώ για την πολύ συγκεκριμένη απάντηση των αριθμών των ΦΕΚ.Βλέπω ότι βοηθάς πολλούς συναδέλφους.Να σαι καλά παλίκαρε

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα (99%) είσαι εντός των ορίων της ΖΟΕ Λαυρεωτικής. Σίγουρα τα όρια των περιοχών της ΖΟΕ ταυτίζονται με τα όρια των ΓΠΣ. Βέβαια έχω και περίπτωση στο Μαρκόπουλο που τα όρια της ΖΟΕ δεν είναι ταυτόσημα με το ΓΠΣ. Τσέκαρε το καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

zavi χίλια ευχαριστώ.

Τελικά grtopo πήγα Πολεοδομία και ρώτησα και είναι εντός ΖΟΕ αλλά εκτός ΓΠΣ.Χαρακτηριστικά μου είπε ότι όλη η Αττική είναι εντός ΖΟΕ αλλά τα οριοθετημένα τμήματα ΓΠΣ είναι ανεξάρτητα.

Σ'ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Πιθανότατα (99%) είσαι εντός των ορίων της ΖΟΕ Λαυρεωτικής. Σίγουρα τα όρια των περιοχών της ΖΟΕ ταυτίζονται με τα όρια των ΓΠΣ. Βέβαια έχω και περίπτωση στο Μαρκόπουλο που τα όρια της ΖΟΕ δεν είναι ταυτόσημα με το ΓΠΣ. Τσέκαρε το καλύτερα.

 

Συνάδελφε, μήπως έχεις το ΦΕΚ που ορίζει το ΓΠΣ του Μαρκόπουλου Μεσογαίας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.