Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

Οι οδηγίες για την αλλαγή ιδιοκτήτη στο παρακάτω έγγραφο του ΤΕΕ στην σελ. 8:

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/auth4178

 

Στην περίπτωσή μου είχα ήδη υ/δ του προηγούμενου ιδιοκτήτη και για την ανάθεση της τακτοποίησης και για τις παραβάσεις οπότε δεν πήρα νέα υ/δ απλά στα σχόλια της δήλωσης έγραψα παλιό ιδιοκτήτη και αρ. συμβολαίου.

Ευχαριστω Ακη. Το ειχα διαβασει αυτο απλα δεν ειναι η περιπτωση μου.

Link to comment
Share on other sites

Akis73 ποιο απ' όλα είναι το έγγραφο? Επειδή στο λινκ περιέχονται πολλά και μερικά που μου φάνηκαν σχετικά είτε δεν άνοιγαν, είτε δεν είχαν 8 σελίδες, είτε δεν είχαν τίποτα σχετικό στη σελίδα 8! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχω κάνει λάθος στο copy/paste...το έγγραφο είναι το παρακάτω και στη σελ.8 αναγράφεται η περίπτωση αλλαγής ιδιοκτήτης στη δήλωση.

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/auth4178/faq_nov_2013.doc

Link to comment
Share on other sites

Στο έγγραφο αναφέρει αλλαγή ιδιοκτήτη σε περίπτωση μεταβίβασης. Υποθέτω ότι το ίδιο ισχύει και για περίπτωση θανάτου του ιδιοκτήτη, τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα!

 

Αν μπορείτε μία μικρή βοήθεια για επιβεβαίωση...

Στο ίδιο ακίνητο έχω τακτοποίηση υπογείου που έχουν τηρηθεί τα υψόμετρα χωρίς παλαιότητα, διαφορετική διαμερισμάτωση ορόφου, λοιπές πολεοδομικές παραβάσεις (ξεμπάζωμα και επέκταση μπαλκονιού) καθώς και μία υπέρβαση δόμησης και κάλυψης που κατασκευάστηκε βοηθητικός χώρος...

Τέσσερα φύλλα καταγραφής δηλαδή...

Μπορείτε να μου πείτε τι κατηγορία αυθαιρεσίας βάζω στο καθένα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα συνάδελφοι,

Αεροφωτό που πρέπει να ανεβάσω (αρχεία TIFF) είναι 211Mb+ . Με μετατροπή τους σε .PDF κατεβαίνουν στα περίπου 30Mb που πάλι είναι μεγαλύτερα από τα 20Mb που ανεβάζει το σύστημα.  Συμπίεση με zip δεν αποδίδει καρπούς.

Υπάρχει κάτι που να τα συμπιέζει χωρίς να χαλάσει την ευκρίνεια ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αντώνη, έχεις δοκιμάσει μετατροπή από tiff σε jpg; Ίσως μικρύνει το μέγεθος αρκετά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Η' μπορεί να "κοπεί" ένα σχετικώς μεγάλο τμήμα της (που δεν ενδιαφέρει).....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ο συνάδελφος προσπαθεί να την ανεβάσει ολόκληρη προκειμένου να φαίνεται κάποια σφραγίδα (από ΓΥΣ ενδεχομένως). Υπάρχει και η δυνατότητα με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας πχ photoshop να μειωθεί η αρχική ανάλυση της φωτογραφίας και μετά να γίνει αποθήκευση σε άλλο τύπο αρχείου. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.