Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

Συνάδελφοι να σας κάνω μια ερώτηση:

Αν μέχρι τις 8 του Φλεβάρη έχω αιτήσεις σε Υπαγωγή και έχει πληρωθεί ΜΟΝΟ το παράβολο και δεν έχω εκδόσει το τελικο πρόστιμο τι θα γίνει? ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ

Θα κλειδώσει η αίτηση ΟΧΙ και θα χαθεί το παράβολο ΟΧΙ, θα μπορώ να τις επεξεργαστώ μετά ΝΑΙ και να πληρώσει ο πελάτης μου το πρόστιμο ΝΑΙ, θα μπορώ να προσθέσω μετά τ.μ. και να προκύψουν οι διαφορές? ΝΑΙ

Επίσης οι πληρωμές των εφάπαξ που θα γίνουν μετά τις 10 Φλεβάρη θα έχουν προσαυξήσεις? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΔΕΚΤΕΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ.... ΑΜΕΣΑ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ, ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ

 

Το ρωτάω γαιτί αν δεν ισχύουν τα παραπάνω θα πρέπει μέχρι τις 8 του Μήνα να έχω ''κλείσει'' όλες τις αιτήσεις και στα καινουργια αυθαίρετα που έβαλα στο σύστημα να έχω προβεί σε ολοκληρωμενο υπολογισμό των τ.μ. και των προστιμων!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να διαγράψω ένα αρχείο που έχω ανεβάσει κατά λάθος στο σύστημα;

Υπάρχει ένα κόκκινο Χ πάνω αριστερά, αλλά, παρ' όλο που τσεκάρω το συγκεκριμένο αρχείο , το Χ δεν δουλεύει.

Μήπως θέλει αίτημα στο σύστημα για τη διαγραφή;;

Link to comment
Share on other sites

Ακυρώνεται αλλά δεν διαγράφεται όπως λέει ο akis73. Αν πατήσεις το X για κάποιο αρχείο, δεξιά το εικονίδιο με τα άκυρο στην ίδια καρτέλα θα φανεί τσεκαρισμένο και θα μπορείς εκ νέου να υποβάλλεις καινούργιο. Αυτό σημαίνει ότι σε ενδεχόμενο έλεγχο δεν θα κοιτάξει κανείς τα τσεκαρισμένα με άκυρο. 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αιτηθείς να επιστρέψει σε κατάσταση υπαγωγής και μόνο τότε θα μπορείς να ακυρώσεις κάποιο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι επειδή δεν το βρίσκω, όταν έχουμε προ του 55 κτισμα τι αρχεία ανεβάζουμε στη θέση των κατόψεων, στέλεχος ΟΑ κτλ δεδομένου ότι επιλέγουμε ύπαρξη ΟΑ στην κεντρική καρτέλα?

 

Επίσης σε περίπτωση συντάξεως προσυμφώνου χρειάζεται να ανεβεί στο σύστημα?

Edited by xaniared
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω αιτηση σε Υπαγωγη.

Ειχα υπολογισει τα προστιμα απο τα τμ και ειχα εκδοσει την Δηλωση ενταξης 4178 και με τα τ.μ. που ειχα υπολογισει το προστιμο εβγαινε 520€ και με την εκπτωση για την πληρη εξοφληση εβγαινε λιγοτερο απο 500, οποτε ο πελατης πληρωσε 500€ για προστιμο

 

Τωρα ομως διαπιστωσα, οτι υπηρξε καποιο λαθος στον υπολογισμο της επιφανειας και το προστιμο τελικα πρεπει να βγει 600€

Μπορω τωρα, που η αιτηση ειναι ακομα σε Υπαγωγη, να αλλαξω τις επιφανειες και να επαναυπολογισω το προστιμο και να πληρωσουμε μονο την διαφορα που προκυπτει?

Τα 500€ για το προστιμο που εχουμε πληρωσει στην Υπαγωγη δεν θα χαθουν με το νεο επαναυπολογισμο του προστιμου?

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.