Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

Ελπίζω να δοθεί, εχω καμμια 10ρια υποθέσεις ακόμα και τους κυνηγάω, πότε λείπει το Ε9, πότε η Υπεύθυνη Δήλωση... 

Ανοργανωσιά

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές δηλώσεις σε κατάσταση "υπαγωγή" φαίνεται γκριζαρισμένο το κυκλάκι που αφορά το τοπογραφικό διάγραμμα και το ΔΕΔΟΤΑ και δεν μπορώ να τα τικάρω για να ανεβάσω τα αρχεία. Γνωρίζει κάποιος κάτι ή έχει τύχει και σε άλλον;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, giannisp said:

Παιδια κανα νεοτερο με το θεμα της παρατασης;;

Το επικρατέστερο σενάριο μέχρι στιγμής είναι να δοθεί παράταση μέχρι το τέλος του έτους και μετά βλέπουμε...

2 ώρες πριν, alexandergreek said:

Ελπίζω να δοθεί, εχω καμμια 10ρια υποθέσεις ακόμα και τους κυνηγάω, πότε λείπει το Ε9, πότε η Υπεύθυνη Δήλωση... 

Ανοργανωσιά

Μια χαρά είσαι με 10 υποθέσεις, εγώ έχω πολύ περισσότερες και δεν παίζει να προλάβω αν δεν δοθεί παράταση, αλλά πιστεύω η πιθανότητα να μην δοθεί είναι πολύ μικρή..

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Από έναν γνωστό φίλο συναδέλφου που είναι στο ΤΕΕ και τον ενημερώνει σχετικά με τις τελευταίες συζητήσεις γύρω από το θέμα της παράτασης. Πρόκειται απλά για συζητήσεις, δεν είναι ακόμα τίποτα σίγουρο, απλά μεταφέρω το κλίμα. Όποιος όμως μπορεί και προλαβαίνει να κλείσει τις υποθέσεις του του 4178 εννοείται το καλύτερο είναι να το κάνει.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Triantafyllos_ said:

Σε μερικές δηλώσεις σε κατάσταση "υπαγωγή" φαίνεται γκριζαρισμένο το κυκλάκι που αφορά το τοπογραφικό διάγραμμα και το ΔΕΔΟΤΑ και δεν μπορώ να τα τικάρω για να ανεβάσω τα αρχεία. Γνωρίζει κάποιος κάτι ή έχει τύχει και σε άλλον;

Συνήθως αυτο εμφανίζεται σε περιπτώσεις οπού δεν περιλαμβάνεται η ειδικότητα του μέλους στις ειδικότητες που μπορούν να διενεργήσουν την συγκεκριμένη μελέτη.

Edited by laxanos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, η προθεσμία 5 ετών από την υπαγωγή για την υποβολή της ΜΣΕ και των ΗΜ έχει καταργηθεί?

Link to comment
Share on other sites

σ' αυτές τις περιπτώσεις συν/φε

εγώ βάζω σε ένα χαρτί την αποστροφή του νόμου που αναφέρει την Η.Τ ή την 5/ετία 

και έτσι η δήλωση φαίνεται ολοκληρωμένη

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.