Μετάβαση στο περιεχόμενο

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

Εγω εχω δει "κατοψη" 4178/13 με πινακακι τους όρους δομησης και διπλα αποσπασμα ρυμοτομικου... Δηλαδη σαν κατοψη-τοπογραφικο-διαγραμμα καλυψης.

Ο καθενας στελνει οτι νομιζει, αυτα συμβαινουν οταν δεν υπαρχουν ξεκαθαρες οδηγιες...

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ξέρω αν το γράφω στο σωστό νήμα, αφορά όμως την υποβολή αρχείων. Αν έχουμε ημιυπαίθριο χώρο κατ4 και απαιτείται τομή της αυθαιρεσίας, πρέπει να σχεδιάσουμε την τομή όλου του κτιρίου, αν δεν φαίνεται ο χώρος στις υπάρχουσες τομές;

Ή σχεδιάζουμε αποσπασματικά το τμήμα που μας αφορά;

Έχω πελαγώσει με αυτό....

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η υπόθεση αφορά οριζόντια ιδιοκτησία μιας πολυκατοικίας, και κάνεις νέα  τομή αυτή θα αφορά το χώρο του διαμερίσματος και  προαιρετικά μπορείς να συνεχίσεις τις γραμμές της πλάκας με την αναγραφή "άλλες ιδιοκτησίες".

Όμως, μπορείς να κάνεις χρήση της υπάρχουσας (εγκεκριμένης) τομής της Ο.Α και να συμπληρώσεις το αυθαίρετο τμήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Για οριστικοποίηση δήλωσης, με άδεια νομιμοποίσης, πρέπει να γίνει κάποιο αίτημα στο τεε?

Πως ακριβώς γίνεται αυτό, το έχει ξανακάνει κάποιος συνάδελφος?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιακό αίτημα θα κάνεις. Θα  υποβληθεί το στέλεχος άδειας για να πάει μετά σε οριστική. Δες στην πλατφόρμα των αυθαιρέτων.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιακό αίτημα θα κάνεις. Θα  υποβληθεί το στέλεχος άδειας για να πάει μετά σε οριστική. Δες στην πλατφόρμα των αυθαιρέτων.

ευχαριστώ, για την άμεση απάντηση,

συνήθως πόσο  χρόνο κάνει για να το μετατρέψουν σε οριστικη?

και πάλι ευχαριστώ

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι πως αν στην χειρότερη των περιπτώσεων, κάνουν 3 μέρες, εφόσον έχει γίνει υπαγωγή στη δήλωση, δεν θα υπαρξει καποιο κόλλημα, αν η οριστική γίνει μετά τις 8/6 ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με το ανέβασμα των αρχείων. Ανεβάζω ένα αρχείο πχ ΔΕΔΟΤΑ, έχοντας επιλέξει το αντίστοιχο πεδίο και όταν μου γράψει ότι έχει φορτωθεί, διαπιστώνω ότι έχει περάσει και σε ένα τουλάχιστον πεδίο το συγκεκριμένο χαρτί πχ στην Αμοιβή μηχανικού ΤΕΕ. Σας συμβαίνει και σε σας;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με το ανέβασμα των αρχείων. Ανεβάζω ένα αρχείο πχ ΔΕΔΟΤΑ, έχοντας επιλέξει το αντίστοιχο πεδίο και όταν μου γράψει ότι έχει φορτωθεί, διαπιστώνω ότι έχει περάσει και σε ένα τουλάχιστον πεδίο το συγκεκριμένο χαρτί πχ στην Αμοιβή μηχανικού ΤΕΕ. Σας συμβαίνει και σε σας;

πάντα! ακύρωσε τα

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.