Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άνοιξε η επιλογή κατάθεσης αρχείων στον Ν.4178/13


Engineer

Recommended Posts

παντως εχω 2 δηλωσεις που εχουν ηδη υπερβει το εξαμηνο απο το παραβολο!!!!!ειναι τρελλοι οι ανθρωποι,o.k ανοιξε το συστημα,πες και κατευθειαν νεες προθεσμιες ,τουλαχιστον ενα εξαμηνο απο το ανοιγμα,γιατι ανοιξε μεν αλλα υπαρχουν ασαφειες και προβληματα στο συστημα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαινεστε ασκοπα...

Θεωρητικα το εξαμηνο μετρα απο την καταθεση του παραβολου για την ενταξη στο Νομο με δεδομενη ανοικτη πλατφορμα για εισαγωγη των στοιχειων ανα πασα ωρα και στιγμη εντος εκεινου του εξαμηνου

Αν ισχυσει το 6μηνο απο το παραβολο, ενα σωρο αγοραπωλησιες θα κυρηχθουν ακυρες με οτι αυτο συνεπαγεται.

Δεν υπαρχει περιπτωση, χαλαρωστε και μη σας πιανει πανικος.

Με αυτα τα δεδομενα κι εμενα μια δηλωση ειναι ακυρη πλεον και αλλες 2 κινδυνευουν με ακυρωση εντος 10ημερου.

Ειναι δυσκολες ημερες, θα βγει καποια ανακοινωση και θα τα βαλει ολα σε ταξη...

Ποτε ο πανικος δεν ειναι καλος συμβουλος κανενος...

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Τεράστιε Pipo +1  από εμένα.

Θα ακολουθήσω την προσφιλή μου τακτική να συμπορευτώ με το πνεύμα των ημερών.Άρχισα να βάφω τα αβγουλάκια μου, καθαρίζω και γυαλίζω την σούβλα, λαδώνω το μοτεράκι της σούβλας, βάζω την μαγειρίτσα να σιγοβράζει, στολίζω την jungo λαμπάδα μου, τσεκάρω να δω αν μου φτάνουν τα κάρβουνα, ετοιμάζω τις κροτιδούλες μου και τα βεγγαλικά μου, παίρνω τα δωράκια για το μουλό που βάφτισα, βλέπω την καραμπίνα εάν είναι λαδωμένη και αυτή (μια μπαλωθιά να μην την ρίξουμε ;) και Σαββάτο 12:00 αρχίζω ... θα γιορτάσω την Ανάσταση του Χριστού και ταυτόχρονα θα προσδοκώ την ανάσταση του Τ.Ε.Ε. μέσω της νέας εγκυκλίου...

Επικράνθει ο Μηχανικός ... επικράνθει  

Επικράνθει ο Αυθαιρετούχος ... επικράνθει  

Πληρώσαντες και μη πληρώσαντες, αυθαιρετούχοι και μη αυθαιρετούχοι συχωρεμένοι είστε . Τὴν ψυχωφελῆ, πληρώσαντες Τεσσαρακοστήν, καὶ τὴν ἁγίαν Ἑβδομάδα τοῦ Πάθους σου, αἰτοῦμεν κατιδεῖν Φιλάνθρωπε, τοῦ δοξάσαι ἐν αὐτῇ τὰ μεγαλεῖά σου, καὶ τήν ἄφατον δι' ἡμᾶς οἰκονομίαν σου, ὁμοφρόνως μελῳδοῦντες, Κύριε δόξα σοι.

Προσδοκώ Ανάσταση νεκρής οικοδομής ... Αμήν .

Edited by terry
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα αλλα το μοτερακι τι το ηθελες?

Χερι....  :mrgreen:

Μην ξεχασεις να καλεσεις και τη Στανιση, να φερει λαμπαδες ανημερα και να φαει πετσουλα  :mrgreen:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία !!! μην ταράζεστε , μετά τα αρνιά , όλα θα ξεκαθαρίσουν και να είστε σίγουροι ότι, κατά την προσφιλή τακτική, όλα θα πάρουν παράταση.

Edited by ponireas
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι όλα θα πάρουν παράταση (και όχι μόνο μία), η οποία θα είναι πολύμηνη.

Μην ξεχνάμε ότι η απόδειξη για το ότι η αυθαιρεσία (εκτός αλλαγών χρήσεων, παταριών κλπ) είναι προ του 7/11,
γίνεται μόνο μέσα από τις δικές τους αεροφωτογραφίες που δεν τις έχουμε δει.

Ούτε ο νόμος θα λήξει ποτέ.. μπορεί να συγχωνευτεί με την ταυτότητα, μπορεί να αλλάξει κυβέρνηση και να κάνει κανα λίφτινκ αλλά θα ισχύει.

Και να θυμίσω και κάτι που μπερδεύτηκα και εγώ στην αρχή..

Η ημερομηνία υπαγωγής είναι από την καταβολή του παραβόλου αλλά μόνο για τις νέες δηλώσεις.

Για αυτές από μεταφορά από τον 4014 είναι η ημερομηνία μεταφοράς και όχι η ημερομηνία πληρωμής του τέλους ΤΕΕ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.