Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βοηθεια επιλογης σχολης


  

6 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποια απο τα δυο επαγγελματα να ακολουθησει ο Λεωνιδας?

    • Οικονομικα
    • Οδοντριατικη


Recommended Posts

Καλησπερα,

Ειμαι αποφοιτος τει και σκεφτομαι να φυγω εντελως απο τον τεχνικο κλαδο,διοτι δεν με ικανοποιει σε κανενα επιπεδο τελικα.

 

Θα δωσω εξετασεις και ειμαι αναμεσα σε δυο σχολες.Οικονομικα και Οδοντιατρικη.Μου αρεσουν τα οικονομικα λιγο περισσοτερο αλλα θελω η επιλογη που θα κανω να ειναι σωστη και  συμφωνα με την αγορα ωστε να ειναι και ικανοποιητικη και ανταποδωτικη.Ποια απο τις δυο θα επιλεγατε μιας κ ειστε πιο μεγαλοι?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να μάθεις καμία τέχνη γιατί από γράμματα χορτάσαμε...

 

Να σε ρωτήσω? Πότε σκοπεύεις να μπεις στην αγορά εργασίας? Μετά τα 30?

Link to comment
Share on other sites

Στα οικονομικά πλέον , αν κάνεις ένα οικονομικό μεταπτυχιακό μπορείς να γίνεις μέλος του ΟΕΕ .

 

Αρα δεν έχει νόημα να το κάνεις σαν νέες σπουδές .

 

Η οδοντιατρική , είναι κάτι που πρέπει να το αγαπάς πολύ . Θέλεις σπουδές 5 ετών και επιπλέον κάποια ειδίκευση που σημαίνει ότι τα 30 θα τα έχεις περάσει όταν τελειώσεις .

Επίσης θέλει κεφάλαιο γιά να ξεκινήσεις που σήμερα είναι κοντά στα 50000 € .

 

Αρα μάλλον πρέπει κάτι άλλο να κοιτάξεις .

Link to comment
Share on other sites

Ικαρος θα βγω στην αγορα στα 32 μου.

Τι αλλο να κοιταξω δηλαδη?Οταν λεμε τεχνη εννοουμε κατι τεχνικο?Θα ηταν καλυτερο?Οτι δουλειες βρισκω με το τεχνικο πτυχιο μηχανικου ειναι δουλειες μαρκετινγκ.ΓΙαυτο και τα οικονομικα,διοτι θα μπορουσα να καπαρωσω μια καλυτερη θεση πανω στα οικονομικα/μαρκετιγκ.Απο την αλλη η οδοντιατρικη μοιαζει πιο σιγουρο επαγγελμα που θα εχεις ενα καλο μεροκαματο εαν πανε ολα καλα.Τι να κανω ακολουθω την αγορα και εγω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.