Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Απλή περίφραξη (σύρμα) εκτός σχεδίου - 48ωρη γνωστοποίηση ;


alobar76

Recommended Posts

Τελικά, για περίφραξη με συρματόπλεγμα σε γήπεδο εκτός σχεδίου, τι χρειάζεται;

 

(και το ερώτημα αλλιώς: δικαιούται η πολεοδομία να φωνάζει για αυθαιρεσία καθώς το συρματόπλεγμα μπήκε χωρίς άδεια; )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 38
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καθαρίζεις με μια ΕΕΜΚ (περίπτωση 23 του εντύπου).

Όσο για την έκθεση αυθαιρέτου, ναι, η ΥΔΟΜ κάνει αυτοψία, συντάσσει έκθεση και καταλογίζει πρόστιμο ανέγερσης και διατήρησης με αναλυτικό προυπολογισμό.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καθαρίζεις με μια ΕΕΜΚ (περίπτωση 23 του εντύπου).

 

yian ευχαριστώ.

(η μικρής κλίμακας θέλει και τοπογραφικό, το οποίο παίζει και να κοστίσει περισσότερο από το συρματόπλεγμα...)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, για περίφραξη με συρματόπλεγμα σε γήπεδο εκτός σχεδίου, τι χρειάζεται;

 

(και το ερώτημα αλλιώς: δικαιούται η πολεοδομία να φωνάζει για αυθαιρεσία καθώς το συρματόπλεγμα μπήκε χωρίς άδεια; )

συν/φος σου

μου 'λεγε πρόσφατα ότι πέραν της άδειας περίφραξης με συρ/μα

του ζητούσαν και την άδεια για τον τσιμεντένιο διάδρομο που οδηγούσε στο σπίτι που ήταν στο βάθος του οικοπέδου

(όλα αυτά σε χωρίο!!)

 

yian, on 14 Jan 2015 - 12:46, said:

Καθαρίζεις με μια ΕΕΜΚ (περίπτωση 23 του εντύπου).

Όσο για την έκθεση αυθαιρέτου, ναι, η ΥΔΟΜ κάνει αυτοψία, συντάσσει έκθεση και καταλογίζει πρόστιμο ανέγερσης και διατήρησης με αναλυτικό προυπολογισμό.

 

Θα πληρώσεις ΟΜΩΣ και πρόστιμο

500 ελ ανέγερσης και

500 ελάχ ετήσιο διατήρησης

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα.

 

Εχω ένα πελάτη οποίος θέλει να περίφραξει με συρμα ύψους 1.50μ μια πλευρά του οικοπέδου του , μεσα στο οποιο έχει χτισει την κατοικία του.Η πλευρά αυτή συνορεύει με αλλο οικόπεδο και τώρα υπαρχει περίφραξη η οποία ανήκει στον γείτονα.Το υπόλοιπο οικόπεδο είναι περιφραγμένο με σύρμα εδω και μια τετραετία που χτίστηκε το σπίτι.Μπορεί να μου πει κάποιος αν σε αυτη την περίπτωση θα χρειαστεί άδεια?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω ένα πελάτη οποίος θέλει να περίφραξει με συρμα ύψους 1.50μ μια πλευρά του οικοπέδου του , μεσα στο οποιο έχει χτισει την κατοικία του

Η πλευρά αυτή συνορεύει με αλλο οικόπεδο και τώρα υπαρχει περίφραξη η οποία ανήκει στον γείτονα.Το υπόλοιπο οικόπεδο είναι περιφραγμένο με σύρμα εδω και μια τετραετία που χτίστηκε το σπίτι.Μπορεί να μου πει κάποιος αν σε αυτη την περίπτωση θα χρειαστεί άδεια?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

αν υπαρχει περιφραξη απο τον γειτονα προς "εκεινη" την πλευρα..

τι περισσοτερο θα περιφραξει???

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει περιφραξη απο τον γειτονα προς "εκεινη" την πλευρα..

τι περισσοτερο θα περιφραξει???

Είναι σε αθλια κατάσταση και θελει να περιφράξει ακριβώς διπλα σε αυτή μέσα στα όρια τα δικά του.Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν συννενοειται με τον γειτονα να κανουν επισκευη της υπαρχουσας...??

 

[τι λεω κι εγω τωωωρα???] :grin: :grin: :grin:

Αυτό είναι το θέμα.Ο γείτονας αγνοείται και δεν θέλει να επισκευάσει την ίδια γιατί μπορεί να εμφάνιστεί καμιά μέρα και να έχουμε αλλα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.