Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Απλή περίφραξη (σύρμα) εκτός σχεδίου - 48ωρη γνωστοποίηση ;


alobar76

Recommended Posts

ΚΑΝΑ  said

 

"θα βγάλει Ε.Ε.Μ.Κ"

----------

 

αρα...με  αδεια...εντος του δικου σου τμηματος...τσιμα -τσιμα  στην παληά... :smile:

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 38
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πόσο γλαφυρό...νέο κοτετσόσυρμα δίπλα στο παλιό!

 

Αθάνατοι Ελληνες.

 

Δεν ειρωνεύομαι τον κύριο που έθεσε το ερώτημα, πρός Θεού.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...

περιιτοιχιση απο λιθοδομη εως 1.00μ

η λιθοδομη αυτη μπορει να εχει συνδετικο υλικο-κονιαμα ?   θα ειναι "χυμενη-φυρδην μιγδην"? 

πως θα θεμελιωθει 

υπαρχει καποια φωτο ?

Link to comment
Share on other sites

Για άδεια μικρής κλίμακας, για περίφραξη αγροτεμαχίου με συρματόπλεγμα και πασσάλους με έμπηξη τι απαιτείται απο χαρτούρα;

 

Μια τομή,μια κάτοψη και τοπογραφικό; Το τοπογραφικό θα πρέπει να'ναι προδιαγραφών άδειας δόμησης ή οχι; (θα πρεπει να περάσει και απο αμοιβές κτλ;)

 

Απ'οσο εχω διαβάσει, δεν απαιτείται η μικρής κλίμακας να περάσει απο αμοιβές, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εγώ πάντως ακόμη ΔΕΝ έχω καταλάβει αν ή τι είδους άδεια απαιτείται σε περίπτωση περίφραξης με συρματόπλεγμα (χωρίς σενάζ) (αυτό που ονομάζει ο 4178 "πρόχειρη κατασκευή") σε ΑΡΤΙΟ γήπεδο σε ΕΚΤΟΣ σχεδίου περιοχή. Αν κάποιος έχει βρει το εδάφιο που να ορίζει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτές τις περιπτώσεις, παρακαλώ να ενημερώσει!

 

Να μου πεις, βγάλε μια ΕΕΜΚ που σου επιτρέπει "απλή περιτοίχιση έως 1m ή περίφραξη από ελαφρύ υλικό" και κάνε εσύ συρματόπλεγμα, που το θεωρεί "πρόχειρη κατασκευή"...

Edited by thanar
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας απαιτείται ( Απόφαση 55174 (ΦΕΚ 2605/Β/15-10-2013).

Το δεύτερο που αναφέρεις συμπεριλαμβάνεται στην ίδια παράγραφο, πλην όμως στο έντυπο της ΕΕΜΚ ορίζεις με σαφήνεια την περίπτωση στην οποία ανήκεις και την περιγράφεις αναλυτικά στην τεχνική έκθεση. Έτσι λοιπόν αν εκδοθεί ΕΕΜΚ για λιθοδομή μέχρι ένα μέτρο ύψος και στην πράξη κατασκευαστεί διαφορετική εμπίπτει στις αυθαίρετες κατασκευές.

 

Link to comment
Share on other sites

[το εχω ξαναρωτησει, αλλα δεν θυμαμαι να απαντησε καποιος...]

 

οταν λεμε συρματοπλεγμα, εννοουμε το "πλεγμενο" που δημιουργει  "φραχτη"

 

Εστω οτι βαζεις "μπηχτους" πασσαλους και δυο-τρεις  σειρες  αγκαθωτο συρματοπλεγμα

 

Σε ποια κατηγορια ειναι???

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.