Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Περίεργο υγρό από υγρασίες σε τοίχο


Liselef

Recommended Posts

Έλενξε τον μετρητή νερού για το ενδεχόμενο διαρροών από σωληνώσεις που οδεύουν σε τοίχους.

Από την παλαιότητά του κτιρίου υπάρχει ενδεχόμενο αυτές να μην είναι από χαλκό

Link to comment
Share on other sites

Ναί καθώς και σε τοίχους που καταλήγουν στην τοιχοποιία του μπάνιου (είτε σε μορφή Τ είτε ως συνέχεια τους).

E, μαλλον εχει θεμα ο απο πανω σου, καθοτι βλεπω πως οι λεκεδες στην 1η φωτο ειναι σαν να τρεχε προς τα κατω το υγρο.

 

Οπως ειπε και ο κωστας κι επειδη βλεπω και φουσκωματα, ψαξε στο διαμερισμα αλλα και στο απο πανω και για διαρροες

αυτό το τσιμεντάκι δεξια στην 2 τί ρόλο παίζει?

Εμενα μου κανρει σαν αντιστηριξη πρανων αφου η οικοδομη ειναι σε κατωφερια. Αριστερα, σεν ειναι η εισοδος;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανρει σαν αντιστηριξη πρανων αφου η οικοδομη ειναι σε κατωφερια. Αριστερα, σεν ειναι η εισοδος;

 

Ακριβώς!!! Να ξεκινήσω να λέω εαν έχει βάλει μεμβράνη, υγρομόνωση, κλπ ή τσάμπα κόπος?

Link to comment
Share on other sites

α) Η οικοδομη φαινεται να'ναι του 70... Αρα ουτε λογος για μεμβρανες τοτε.

β) νομιζω πως το διαμερισμα που δειχνει ο συναδελφος ειναι αυτο πανω απο το εδαφος!

Link to comment
Share on other sites

το φρεάτιο ελέγχου της υδροροής έχει αντί για καπάκι μία τσιμεντόπλακα. μπορώ να συμπεράνω με σχετική ασφάλεια ότι η υδροροή είναι βουλωμένη μετά το φρεάτιο ελέγχου με ό,τι συνεπάγεται αυτό για νερά που λιμνάζουν σε μπαλκόνια, για νερά που αναβλίζουν έξω από το φρεάτιο ελέγχου και τέλος για νερά που γλύφουν τη στύλη της υδροροής. Αργύρη, θέλει λίγο δουλίτσα να δεις από που προέρχεται η υγρασία, μπορεί να οφείλεται και σε συνδιασμούς των υποθέσεων που κάνουμε εδώ, πάντως πιστεύω ότι ανιχνεύεται και είναι αντιμετωπίσημη. το άσπρο χρώμα πέριξ της υδροροής που οφείλεται? επισκέψου την είσοδο της πολυκατοικίας όταν βρέχει πολύ και δες πως συμπεριφέρεται το εν λόγω σημείο καθώς και τα μπαλκόνια.

----------------------------------------------------

ξαναβλέποντας τη φωτογραφία παρατηρώ πως η υδροροή δε συνεχίζει κάθετα από τον πρώτο όροφο στο ισόγειο ή μου φαίνεται? έχει κάποιο οριζόντιο σκέλος στο μπαλκόνι? πολύ νερό μου μυρίζει εκεί. εάν το διαμέρισμά σου είναι πάνω δεξιά από την κύρια είσοδο της πολυκατοικίας έλεγχος και εκεί όταν βρέξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

www. autodiafimisi-gia-pea .

 

 


Μη ξανακάνεις τόσο ξεκάρφωτη αυτοδιαφήμιση και με λινκ.

Didonis

Edited by Didonis
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.