Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ένσταση σε δημοπρασία δημοσίου έργου.


Kane

Recommended Posts

Με μια απλή αναζήτηση θα έβρισκες πολύ εύκολα.

Παρόλα αυτά αν και εκτός θέματος η ζήτησή σου, εχω ανεβάσει εδώ ένα γενικό.

 

Εκτός αν ζητάς υποδειγμα για να κάνεις ένσταση σχετικά με την ζήτηση της Υπηρεσίας αναφορικά στο ΦΑΥ (??), οπότε είμαι εγώ εκτός θέματος  :grin:  !!! Τέτοιο δεν έχω και ούτε θα είχε κάποια θετική έκβαση !!!

 

Ο ΦΑΥ και το ΣΑΥ ενημερώνεται-αναθεωρείται κατά τη διάρκεια του έργου όπου κρίνεται απαραίτητο και τέλος καταλήγουν με τις αναθεωρήσεις τους πρακτικά σε "ως κατασκευάσθη" αρχεία του έργου. 

 

ΣΑΥ δεν σου ζητάνε; Γιατί αυτά πάνε πακέτο. Ουσιαστικά το ΣΑΥ συνοδεύει τον ΦΑΥ.

Και τα δύο είναι υποχρεωτικά εδώ και πολλά χρόνια (μάλιστα η εκπόνισή τους γίνεται από τα πρώτα στάδια κατασκευής-ανάθεσης του έργου) σύμφωνα με τη νομοθεσία.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω σε εξής: πάω να πληρωθώ από δημόσια υπηρεσία (περιφέρεια) για λογαριασμό έργου & μου ζητάνε ασφαλιστική ΤΜΕΔΕ .... γνωρίζει κανείς εάν το ΤΜΕΔΕ (ΤΣΜΕΔΕ) μπορεί να μου εκδόσει Βεβαίωση Οφειλής προς την υπηρεσία ώστε το ταμείο της υπηρεσίας να πληρώσει το ΤΣΜΕΔΕ; (Όπως γίνεται και με την ΔΟΥ) 

Και 2ον: ακούγονται κάποια για παράταση πληρωμής του ΤΣΜΕΔΕ έως 31-3-2017.. αλλά δεν υπάρχει κάτι οριστικό. Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω..;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.