Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνελήφθη άνεργος που πωλούσε διδακτορικά και πτυχιακές


Recommended Posts

Απλά η διαχωριστική γραμμή είναι λεπτή σε κάθε περίπτωση.

Δηλαδή, αυτός που συνελήφθη πως ξέρανε ότι "έφτιαχνε" πτυχιακές και διδακτορικά και δεν "δακτυλογραφούσε" απλά? Μπορεί να ήταν  από πάνω ο φοιτητής και να του υπαγόρευε τι να γράψει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 47
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως μου κάνει μεγάλη εντύπωση η όλη ιστορία, πάντα με προβλημάτιζε αυτός ο τομέας... (διδακτορικά προς πώληση κλπ).

 

Όποιος έχει κάνει μεταπτυχιακές σπουδές, διδακτορικό ή διπλωματική σε πολυτεχνείο κλπ γνωρίζει πως δεν πρόκειται απλά για μια μελέτη που καταθέτει στην γραμματεία στης σχολής για να πάρει τον τίτλο. Παρουσιάζει σε επιτροπές, παρακολουθείται από καθηγητή καθ' όλη τη διάρκεια της μελέτης, κάνει έρευνα, αναπτύσσει μεθοδολογία και απαντά σε δύσκολες ερωτήσεις. Πώς γίνεται αυτό αν σου τα έχει γράψει άλλος;

 

Θεωρώ ότι το πρόβλημα εντοπίζεται στους διδάσκοντες και σε κυκλώματα εντός των πανεπιστημίων. Δεν είναι δυνατόν να μην προβληματιστεί ο καθηγητής αν εμφανιστεί ένας φοιτητής από το πουθενά με έτοιμη διατριβή... Σίγουρα θα υπάρχει συναίνεση και από μεριάς επιβλέποντος... Νομίζω άλλωστε πως επιδοτούνται και οι καθηγητές ανάλογα με τα διδακτορικά ή ερευνητικά προγράμματα που παρακολοθούν.

 

Και επίσης - όπως διάβασα και προηγούμενως - υπάρχουν και οι VIP οι οποίοι ταυτόχρονα με τις άλλες δουλειές τους παίρουν διδακτορικούς τίτλους για πλάκα και ανεβαίνουν στην ιεραρχία στο τσάκα τσάκα.

Link to comment
Share on other sites

https://gr.news.yahoo.com/3-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CE%B2%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5-%CE%BF-47%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CF%83%CE%B5-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82-064016839.html

 

Θα ήθελα να δω λίστες με ονόματα φοιτητών και επιβλεπόντων καθηγητών που έδωσαν πτυχίο σε φοιτητή με αγορασμένες εργασίες...

Link to comment
Share on other sites

διπλωματικές k μεταπτυχιακές φαίνεται ότι πουλούσε..

 

αλλα μάζεψε k 3 μύρια euro, τι λες τώρα αυτά είναι δουλειές !!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε δηλαδή καμία 1200ρια άτομα που πήραν ή ετοιμάζονταν να πάρουν πτυχίο

Το θέμα βέβαια εστιάζει στα 3Μ και στο φόρο που έχασε το κράτος γιατί αλλιώς....

 

Α, βγήκε και η ταμπέλα του ανέργου και έγινε 47χρονος, γιατί αν ήταν έτσι όλοι οι άνεργοι θα κόβονταν τα επιδόματα από τον ΟΑΕΔ....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι εχει και αλλα 500εκ σε Ελβετικες τραπεζες.

Αυτα τα εβγαλε απο ορθογραφια και "σκεφτομαι και γραφω" που αναλαμβανε για λογαριασμο μαθητων δημοτικου.

Πριν παει σε πτυχιακες, μεταπτυχιακες, διδακτορικα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

το οτι πολλες εδρες σου δινουν πτυχιακες μονο

σε θεματα που τους φερνουν χρημα δεν απασχολει

κανεναν ετσι?

 

εγω πηγα με δικο μου θεμα σε εδρα και μου το πε ξεκαθαρα

πρεπει να τρεχουμε τα προγραμματα και τις δουλειες μας

αν θες ετσι σου δινουμε θεμα αλλιως τραβα αλλου

και πηγα αλλου

 

αυτα

Link to comment
Share on other sites

https://gr.news.yahoo.com/3-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CE%B2%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5-%CE%BF-47%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CF%83%CE%B5-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82-064016839.html

 

Θα ήθελα να δω λίστες με ονόματα φοιτητών και επιβλεπόντων καθηγητών που έδωσαν πτυχίο σε φοιτητή με αγορασμένες εργασίες...

Χοντραίνει το πράγμα. Για να δούμε τι θα βγει...Εγώ ξέρω πάντως ότι από Σεπτέμβρη ξεκινάει το "Αθηνά 2" για τα ΑΕΙ καθώς και οικονομικοί στραγγαλισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.