Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Διατηρητέο για εμπορική χρήση


ducatista

Recommended Posts

ειναι στη πολη που μενω ενα ''αρχαιο'' ξενοδοχειο 600τμ (τριφατσο) που εχει κριθει διατηρητεο. εγω θελω ενα κομματι του (τη μια τη γωνια) να την κανω πλυντηριο αυτοκινητων. μιλησα με ιδιοκτητη και συμφωνουμε αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα με επηρρεασει στο θεμα της αδειας του πλυντηριου εφοσον ειναι διατηρητεο. απο την εξωτερικη πλευρα ευτυχως δεν χρειαζετε να αλλαξω τιποτα αλλα εσωτερικα θα χρειαστει να γκρεμισω εναν τοιχο

 

καθε αποψη δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Δες το ΦΕΚ που έχει βγεί για αυτό για τον χαρακτηρισμό του ως διατηρητέο.

Ως προς τι είναι? Οψεις? Χρήσεις? Εσωτερικά? άλλο?

 

 

εδιτ

και μιάς και είναι "αρχαίο" όπως λές... Είσαι σίγουρος ότι μπορείς να γκρεμίσεις έναν τοίχο? Μπάς και είναι με φέρουσα?

 

 

(βάλε και ειδικότητα στο προφίλ σου πλς)

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω την ιδιοκτητρια και θα μου πει. απλα και αυτη δεν ξερει και πολλα αρκει να το νοικισει. ευχαριστω για τη πληροφορια didoni.

 

το κτιριο εχει κολωνες απο πετρα και ο τοιχος που θελω εγω να γκρεμισω ειναι απο τουβλο(ευτυχως εχει φυγει αρκετος σοβας και φαινονται αρκετες λεπτομεριες.

στατικα δεν νομιζω να εχω προβλημα. ρωταω λοιπον να μου δωσει τι φεκ και προχωραω

Link to comment
Share on other sites

αν όπως λες το κτίριο έχει "κολώνες απο πέτρα" τότε στατικά μη είσαι τόσο σίγουρος ότι μπορείς να αφαιρέσεις τοίχο πλήρωσης και να μη έχεις πρόβλημα...

 

 

(ενημερωτικά με ειδικοτητα που έργαψες ως οικοδόμος θα μπεις στους ιδιώτες)

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δυστυχως το συγκεκριμενο μαγαζι δεν ενοικιαζεται και ψαχνω για αλλο. παρακαλω διαγραψτε το θρεντ θα ανοιξω καινουργιο με αλλες ιδιαιτεροτητες που θα βρω στο καινουργιο μαγαζι :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.