Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[ΑΡΘΡΟ 29 - Ν. 4495/17] Εργασίες με Έγκριση Εκτέλεσης Εργασιών


Recommended Posts

dix e6 έχεις απόλυτο δίκιο. Τώρα για άδεια περίφραξης που ρώτησα έχει 3000€. Ε δεν είναι λίγο κρίμα για 18m φράχτη;

Παρεπειπτόντως, στην άδεια προσθήκης του 1983 δεν μπορώ να προσθέσω την περίφραξη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 568
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η ελάχιστη απόσταση από τον άξονα δημοτικού δρόμου (ή από το όριο οικοπέδου) που μπορεί να τοποθετηθεί μια περίφραξη από ξερολιθιά σε εντός οικισμού οικόπεδο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διαβάζοντας το συγκεκριμένο άρθρο ήθελα να ρωτήσω, επειδή έχω μία άδεια σε εξέλιξη, αν είναι καλύτερο να δείξω από τώρα στο τοπογραφικό μου την περιτοίχιση που πιθανόν να κάνει ο ιδιοκτήτης έτσι ώστε να μην αντιμετωπίσει στο μέλλον προβλήματα και χρειαστεί να μπει σε νέα έξοδα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν με την άδεια μικρήσ κλίμακασ έχω το δικαίωμα τουσ πασσάλους να τουσ ενώσω μεταξύ τουσ με αλυσίδα και να γίνει μια πρόχειρη περίφραξη.το οικόπεδο βρίσκεται εντόσ σχεδίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχω ένα οικόπεδο εντός σχεδίου πόλεως , τελικής επιφάνειας 1270 μ2.

Έχει κανείς την καλοσύνη να μου πει πόσο κοστίζει η Ο.Α. για περιτοίχηση με τοιχείο οπλισμένου σκυροδέματος (συμπεριλαμβανομένων Τοπογραφκού και φορολογικών)???...γιατι το πρόγραμμα αμοιβών μου έχει πάθει black out...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.